Na Prašivou od Kohutky a do Lesoparku v Dobraticích

05:00 5.8 km

Zajímavým tipem na výlet, který bude bavit rodiče i děti a nabídne spojení sportovního výkonu a zábavy pro všechny, je výlet do Lesoparku Dobratice spojený s výšlapem na nedaleký vrchol Prašivá.

Lesopark se nachází v obci Dobratice a věnujeme se mu v samostatném článku. Po jeho návštěvě, nebo naopak před ní, můžete navštívit nedalekou horu Prašivá, která patří pro svou dobrou přístupnost a nenáročný výstup k oblíbeným rodinným cílům v Beskydech.
Přesun z Lesoparku autem k restauraci Kohutka, kde je možné před výstupem zaparkovat auto, zabere jen několik minut. Pokud byste měli zájem o delší výšlap, přímo z Dobratic vede na Prašivou červená značka, s dětmi je ale určitě lepší posunout se kousek dál autem. Samotná restaurace Kohutka umožní další vyžití pro děti v podobě pískoviště, houpaček, skluzavek, a dokonce hřiště na fotbal a badminton (rakety a míčky jsou zde volně přístupné), ale zároveň se zde můžete občerstvit před nebo po výstupu. V létě zde je přístupný také bazén. Kromě těchto aktivit se vám nabízí nádherný výhled na další beskydské vrcholy a blízké obce včetně nedaleké automobilky Hyundai v Nošovicích.
Nejrychlejší cestou k turistické chatě je výstup po červené značce v délce 1,7 km, který bez dětí zabere chvilku, s dětmi je procházka delší, hlavně díky prudší první části, kterou ale zpestří například ovečky na louce okolo cesty. Tato cesta na vrchol není vhodná s kočárkem.
 Také turistická chata na Prašivé je absolutně přívětivá k rodinám s dětmi. Hned vedle ní se totiž nachází další dřevěné herní prvky. Rovněž tady se můžete občerstvit, mimochodem vyhlášenými borůvkovými knedlíky. V blízkosti je i ohniště a kostel sv. Antonína ze 17. století.
Pokud byste si chtěli cestu dolů prodloužit, vydejte se zpět po žluté značce směr Vyšní Lhoty, která vede po asfaltové cestě a z níž těsně nad zástavbou odbočíte doprava a opět po asfaltové cestě dojdete zpět ke Kohutce. Cesta je delší, ale méně prudká (dobře přístupná s kočárkem). Když budete mít štěstí, také tady děti zaujmou zvířátka, která se pasou za elektrickým ohradníkem. Kromě v Beskydech běžné ovce zde můžete narazit také na kozu, prasátko, ale dokonce i morčata nebo andulky. Vrátíte se opět na parkoviště u chaty Kohutka.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele