Lesopark Dobratice

  • Typ hřiště: Venkovní
  • Velikost hřiště: Střední

Lesopark v obci Dobratice (okres Frýdek-Místek) byl otevřen poměrně nedávno na podzim 2020 a nabízí zábavu pro děti i rodiče v příjemném prostředí okraje lesa.

Nachází se přímo vedle místního fotbalového hřiště, naproti něhož je i pár míst pro zaparkování auta. Dá se zde dojít také z nedaleké vlakové zastávky Dobratice p. Prašivou (přímé spojení z Frýdku-Místku, Českého Těšína, ale dobrá návaznost na spoje z Ostravy).
Do areálu se vstupuje právě přes fotbalové hřiště, a i když je branka zavřená, nebojte se projít dovnitř.
V areálu narazíte na celou řadu aktivit pro děti, které jsou umně zakomponovány do prostředí lesa. Děti se tak zabaví na několika dřevěných prolézačkách, lanové dráze nebo dřevěné lezecké stěně. Nechybí ani dvě kladkové dráhy, skluzavka nebo houpačky.
Když děti tyto sportovní aktivity omrzí, můžete se projít v horní části parku po malinkém okruhu s interaktivními vzdělávacími prvky v podobě otáčecích vzdělávacích tabulí a dalších prvků. Jeden z nejnápaditějších je určitě stojan s pískem, kam si děti můžou otiskovat stopy zvířat razítky, které jsou ke stojanu připevněny. Společnost vám při procházce budou dělat dřevěné obrázky zvířátek, které by člověk mohl v lese opravdu potkat. Ty jsou hezky zasazeny do svého reálného prostředí, takže jejich pozorování a hledání je pro děti další zábavnou činností.
V lesoparku najdete i aktivity pro starší děti či dospělé jako dřevěné workoutové hřiště nebo koše na diskgolf.
Součástí celého areálu jsou i lavičky a stoly, které se pravděpodobně využívají hlavně během fotbalových zápasů, ale které můžete použít k občerstvení po procházce.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele