K Hranické propasti Národní přírodní rezervací Hůrkou

05:30 5 km

Projděte se krásnou přírodní rezervací Hůrka u Hranic, která při výpravě po Naučné stezce kolem Hranické propasti nabídne nejednu podívanou.

Výlet je ideální začít v Teplicích nad Bečvou, kde se pohodlně dostanete autobusem, vlakem (Teplice nad Bečvou, žel.st.) nebo autem (parkoviště přímo u zastávky je zhruba pro 35 aut). Fyzická náročnost výletu je lehká, takže ji hravě zvládnou i rodiny s kočárkem a menšími dětmi. Do batohu si stačí zabalit svačinu, něco na pití, foťák případně dalekohled.

Podchodem železniční stanice se dostanete na vyšlapanou cestičku, která vás zavede k lesu, kde je začátek celé trasy. Zde také začíná Naučná stezka kolem Hranické propasti mající 13. stanovišť po které celou dobu půjdeme (červená turistická značka). Vše je dobře označeno, takže nemůžete minout.
Po necelém kilometru mírného stoupání se dostanete k první větší zastávce k 5. stanovišti naučné stezky, kterou je Hranická propast. Zde se můžete kochat pohledy ne jen směrem dolů do propasti, ale také po krajině v nadmořské výšce 315 metrů. 
Od propasti je to už jen kousek na místo, kde stával hrad Svrčov, ze kterého dále pokračujeme na vyhlídku sv. Jana. Odtud se můžete z ptačí perspektivy podívat na teplické lázně, řeku Běčvu a železniční korydor. Z vyhlídky už jsou to pak jen dvě stanoviště ke konci naučné stezky.

Zpátky k parkovišti se dostanete podél řeky. Před odjezdem se můžete občerstvit na druhé straně mostu v teplických lázních nebo zde ztrávit zbytek dne. Ohřívané lázeňské oplatky nebo zmrzlina s pravým ovocem určitě přijdou vhod.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele