Lázně Teplice nad Bečvou

Lázně Teplice nad Bečvou patří k významným lázním v České republice a k jedněm z nejstarších lázní na Moravě.
Specializují se na špičkovou kardiorehabilitaci klientů s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod.

Již v roce 1553 se zde začala psát historie lázeňství, za tehdejšího majitele hranického panství Jana Kropáče z Nevědomí. Ten nechal ke koupání vybudovat kamennou nádrž se střechou, do níž byly svedeny nejvydatnější prameny termální kyselky.
V 18. století došlo k dalšímu rozvoji, kdy byla na břehu Bečvy postavena zděná lázeňská budova s dřevěnou galerií a ve 30. letech minulého století došlo k další velké výstavbě lázeňských budov.

V současnosti jsou Lázně Teplice nad Bečvou špičkovým zařízením, které se specializuje na kardiorehabilitaci klientů s důrazem na prevenci vzniku srdečních a mozkových příhod. Dále se zabývají edukací rizikových faktorů aterosklerózy jako je vysoký krevní tlak, nadváha, cukrovka, zvýšená hladina tuků v krvi, kouření, ale i léčbou pohybového aparátu.

V areálu funguje kompletně zrekonstruovaná Dětská léčebna Radost, která je jediným lázeňským zařízením dětských kardiaků od 1,5 roku na Moravě.

K léčbě lázně využívají koupele v unikátním přírodním zdroji - minerální vodě s vysokým obsahem oxidu uhličitého a stálou teplotou 22,5°C a další procedury z oblasti zábalů, masáží, rehabilitace i elektroléčby.

Lázeňské a wellness pobyty jsou perfektní volbou pro všechny, kteří chtějí využít širokou nabídku léčebných a wellness procedur a zároveň touží po aktivním odpočinku. V lázních jsou k dispozici tenisové kurty, fitcentrum, minigolf, bowling a víceúčelový lázeňský okruh určený pro pěší i pro cyklisty.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele