Skiareál Klínovec v Krušných horách

Skiareál Klínovec je největším lyžařským střediskem v Krušných horách. Společně s německým areálem Fichtelberg vytváří InterSkiregion Fichtelberg-Klínovec, jež lyžařům nabízí 47 km sjezdovek. Nově došlo k propojení Klínovce se sousedním areálem Boží DarNeklid.

Lyžařské středisko se nachází 120 kilometrů západně od Prahy v nadmořské výšce od 860 m n.m. až 1244 m n.m.

Na Klínovci najdete 5 sedačkových lanovek, 11 lyžařských vleků a 5 dětských pásů. K dispozici je zde také U rampa nebo snowpark s množstvím překážek a skoků a také velké množství upravovaných běžeckých tratí. Lyžařské sjezdovky všech druhů obtížnosti s celkovou délkou 31,5 kmjsou pravidelně upravovány a většina má k dispozici plně automatizované umělé zasněžování. 

Pro návštěvníky je připraveno dostatečné množstvý parkovacích míst zdarma.

Propojení Skiareál Klínovec – Neklid – Boží Dar

V sezóně 2018/19 byl skiareál Klínovec propojen se sousedícím skiareálem na Neklidu a došlo také k přímému lyžařskému propojení s Božím Darem. Areál se díky tomu rozšířil z původních 33 km na 47 km.

V rámci ČR unikátní lyžařské propojení celé oblasti umožňuje se pohodlně přesouvat po propojovacích sjezdovkách bez potřeby využívat skibusy a to na jeden skipas.

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec

InterSkiregion Fichtelberg – Klínovec je ojedinělý projekt, jež spojuje dva největší areály Krušnohoří na německé (Fichtelberg) a české straně (Klínovec). 

Skipas s minimální délkou 1,5 dne a delší, zakoupený ve skiareálu Klínovec či skiareálu Fichtelberg je automaticky platný v rámci celého Interskiregionu se 47 km sjezdovek. Přeprava mezi areály zdarma.

Restaurace, bufety a bary

K modernímu areálu samozřejmě patří také moderní Gastro zařízení. Na Klínovci si během lyžování nebo i po něm můžete vybrat z několika restauracíski barů a apres-ski stanůrychlých občerstvení, kde jsou pro vás denně připravována čerstvá jídla a nápoje všeho druhu. 

Služby

K dispozici jsou půjčovny a servisy lyžařského vybavení a také certifikovaní instruktoři v lyžařských a snowboardových školách. S ubytováním si také hlavu lámat nemusíte. Můžete se zde ubytovat v široké škále hotelů, penzionů nebo apartmánů.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele