Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Sportovně zábavní centrum Bělá pod Pradědem je určené pro všechny generace a nachází se ve stejnojmenné obci. Zábavu tady najdou nejen děti, ale také rodiče a nudit se nebudou určitě ani babičkydědečkové.

Centrum se nachází v budově s přízemím a jedním patrem (dětský svět, svět sportu) a s parkováním nemusíte mít obavy. Je zde poměrně velké parkoviště, takže zaparkujete i v případě, kdy se zde konají nějaké větší akce.  

Dětský svět

V prvním patře zábavního centra se nachází dětský svět, ve kterém je mnoho dětských atrakcí, dotykové naučné obrazovky a dřevěné naučné panely. Herna je určena pro děti do 12 let.

Provazová cesta

Prolézačkou přes provazové sítě a dřevěné plošiny mohou děti bezpečně putovat sami nebo se svými kamarády až ke skluzavce, která je z této pavučiny vysvobodí.

Příroda

Naučná část Příroda seznámí děti s přírodou jesenických hor. Uvidí zde zvířátka, rostliny a mohou si vyzkoušet, jakou stopu má například kamzík anebo jak zní bukové dřevo. Pokud si děti nějaké zvířátko zapamatují a nakreslí ho na připravený papír, můžou dostat jako odměnu malý dárek.

Balónkové koupaliště

Pro nejmenší děti je zde připraven bazének plný balónků, ve kterém si mohou vyzkoušet své plavecké dovednosti.

Kostkoviště a dřevěné hračky

Vlastní dětský svět z dřevěných kostek plný zámků hradů a dalších staveb si mohou děti vytvořit podle své fantazie. Uvnitř této říše mají své místo také dřevěná autíčka, lodě či letadla, které řídí nezbední pišlíci.

Stolní hry

Také o stolní hry zde není nouze. Mohou si zde zahrát např. Halmu nebo Pišliku nezlob!

Svět sportu

V přízemí se můžete vydat do světa sportu a vyzkoušet zde střelbu na biatlonové střelnici, posilování na TRX, projížďku na lyžařském simulátoru nebo si ověřte svoji kondici na analyzačním přístroji a mnoho dalších. Jednotlivými stanovišti vás provedou dotykové obrazovky, kde se dozvíte základní informace o výživě, tělesných parametrech a jednotlivých sportech.

Svět sportu je určen pro všechny od 4 let věku. Děti do 15 let mají vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.

Lyžařské simulátory

V centru jsou k dispozici na vyzkoušení dva lyžařské trenažery.

Dětský simulátor

Pro naučení správného přenášení váhy je ideální dětský simulátor, na kterém si můžete sjet ve virtuálním lyžařském středisku nejrůznější sjezdovky.

Lyžařský trenažér 

Závodní nebo slalomovou trať si můžete vyzkoušet na sjezdovém trenažéru a perfektně si procvičíte správný styl sjezdu a zatáčení.

K dispozici jsou lyžařské boty ve velikostech od 35 do 46. Na tento trenažér je potřeba objednat se předem.

Lezení

Na „boulderingové“ stěně si mohou děti vyzkoušet, jak je tento sport náročný nejen na sílu, ale také na koordinaci. Na mediálních panelech se také dozvíte, kde si můžete zalézt v blízkém okolí, nebo že jeden z nejlepších lezců na světě pochází z České republiky.

Biatlon

Vydejte se do světa biatlonového závodu a vyzkoušejte si,jak těžké je trefit cíl ze stoje nebo z leže na laserové střelnici. Díky biatlonovému slide můžete prožít opravdový závod.

Balanční plošiny

Pro cvičení na komplexní zpevnění svalů celého těla, které má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku jsou zde k dispozici balanční systémy. Na balančních plošinách si vše můžete vyzkoušet na vlastní kůži.

Běh, cyklistika, nordic walking

Z naučných obrazovek se dozvíte o historii sportů jako jsou běh, cyklistika či nordic walking, jak správně běhat nebo jezdit na kole. Na konec si můžete třeba zkusit správnou chůzi s holemi Nordic Walking podle instruktážního videa.

TRX

TRX (Training Resistance Exercise) je závěsný posilovací systém, který je velmi oblíbený jak u začínajících sportovců, tak u pokročilých. Tvoří pevné nastavitelné popruhy, madla pro ruce a nohy univerzálně použitelné pro každý druh postavy. Po celou dobu cvičení na TRX, cvičíte pouze s vlastní váhou těla ve všech anatomických rovinách pohybu.

Zdravá výživa

Se zdravým životním stylem úzce souvisí zdravá výživa. To se odráží nejenom na našem vzhledu, ale také na tom, jak se cítíme a jaká je celková kvalita našeho života! Jak na to se dozvíte z multimediální obrazovky.

Lanové překážky

Lanové pyramidy, mosty nebo balanční lanové překážkypatří mezi oblíbené herní prvky všech věkových kategorií. Sestavy jsou určeny pro zlepšení hrubé motoriky, koordinaci pohybu horních a dolních končetin a dále pomáhají rozvíjet dovednosti a schopnosti jako je držení rovnováhy, procvičování obratnosti, vytrvalosti i síly.

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 2 lety
Recenze
Byli jsme s dětmi a vyhráli si jak nahoře v dětském, tak dole ve sportovním, kde strávili opravdu hodně času. Lyžování a biatlon se jim líbil asi ze všeho nejvíce.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou