Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno je dlouhá 675 metrů a nachází se na vrchu Kramolín u Lipna nad Vltavou s několika adrenalinovými a didaktickými prvky, s vyhlídkovou věží a s 52 metrů dlouhým suchým tobogánem.

Pokud přijedete autem, můžete zdarma zaparkovat přímo na centrálním parkovišti u nástupní stanice lanovky. Zde si můžete koupit místenku na Stezkabus, který Vás dopraví přímo ke Stezce, nebo si koupíte lístky na lanovku, která Vás vyveze na stejné místo.

Máte-li rádi pěší chůzi, vydejte se po značené trase o délce cca 1 km z parkoviště. Z vrcholu Kramolína pak můžete sjet na koloběžce (pouze v letní sezóně), kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte obsluze lanové dráhy.

Před vchodem na Stezku v korunách stromů je nádherné dřevěné hřiště a malý lanový park k prolézání. Na stezku s dětmi, bez problému - o děti se bát určitě nebudete, všude jsou záchranné sítě. 

Stezka je po celé své délce bezbariérová a přizpůsobena jízdě jak s kočárky, tak pro vozíčkáře. Na poslední patro věže se handicapovaní dostanou pomocí automatické plošiny.

Z vyhlídkové věže je nádherný výhled na všechny strany, ať už na Lipenské jezero, šumavské lesy nebo až do rakouských Alp.

Technická data:

A pro ty, co mají rádi čísla je zde přehled technických dat:

Celková délka stezky: 675 metrů
Délka stezky: 372 metrů
Délka stezky ve věži: 303 metrů
Výška rozhledny: 40 metrů
Výška Stezky: 24 metrů
Počet pylónů celkem: 75
Stoupání lávky: 2-6% vč. věže
Vstup do věže ve: 24 metrech
Průměr věže: 24 metrů
Šířka chodníku: 2,5 metru
Stezka leží ve výšce: 901 metrů n.m.
Věž je tvořena z: 9 pylónů

Stezka korunami stromů Lipno je v provozu po celý rok a průběžně se zde pořádají různé zábavné akce. V letní sezóně jsou to soutěže a programy pro děti i dospělé, které během letních prázdnin obohatí Noční koncerty.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele