Stezka korunami stromů Krkonoše v Jánských Lázních

01:30 1.5 km

Vydejte se s námi na Stezku korunami stromů Krkonoše, kterou najdete v Jánských lázních. Stezka se nachází v Královehradeckém kraji v okrese Trutnov. Výstupem po stezce se dozvíte informace o lesích v Krkonoších od kořenů stromů až po jejich koruny.

Jak se ke Stezce dostat:

V případě že se rozhodnete přijet na Stezku autem, doporučujeme Vám zaparkovat na parkovišti P2 - Hofmanky nebo P3 - Hofmanky. Z těchto dvou parkovišť je pro rodiny s dětmi lepší parkoviště P2, ze kterého ke vstupu na stezku nemusíte přecházet cestu.

Další vhodné parkoviště je Centrální parkoviště v Jánských lázních (z tohoto parkoviště se ke stezce dostanete krásnou procházkou lesem po zelené turistické značce, délka trasy je přibližně jeden kilometr). Všechny tyto tři parkoviště jsou provozovány jednou společností, a proto je cena parkování všude stejná.

Pokud cestujete s pejsky, je pro ně připraveno několik čistých kotců které jsou k dispozici zdarma. Na stezku vstup povolen nemají.

Informace o stezce:

Výška: 45 metrů
Podzemní expozice: 150 m čtverečních
Délka stezky: 1511 metrů

Na Stezce budete mít možnost se dozvědět informace o Vřetenovce krkonošské. Je to plž, dlouhý 15 mm, a kterého nenajdete nikde jinde na světě než právě v Krkonoších.

Stezka obsahuje unikátní interaktivní podzemní expozici. Dále máte možnost vyzkoušet si 80 metrů dlouhý tobogán (za poplatek a omezen výškou 120 cm) a zkrátit si tak cestu dolů. Při pohledu z výšky téměř 40 metrů, ne každý zvládne překonat svůj strach, a radši sejde dolů původní cestou).

Stezka je kompletně bezbariérová a její maximální sklon výstupu je 6%, nejméně pak 2 %. Pod zábradlím je natažená průhledná síť, aby byl zajištěn krásný výhled pro vozíčkáře nebo pro děti v kočárku. Po celé trase jsou připraveny informační tabulky, ze kterých můžete čerpat informace. Na konci máte možnost si zakoupit nějaký suvenýr, upomínkový předmět a komu vyhládlo, může se najíst v restauraci V Korunách. Vaše děti si přitom mohou hrát na dětském hřišti poblíž.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele