Vila na Landeku

Prvorepubliková vila stojící na samotném vrcholu Landeckého kopce byla postavena v polovině dvacátých let minulého století pro ředitele černouhelného dolu Anselm (dnes Hornické muzeum). Po roce 1948 se z vily stal nejnavštěvovanější závodní klub Revolučního odborového hnutí.

Po ukončení těžby se zde střídaly různé firmy, které bohužel většinou z domu jen braly, což přispělo k devastaci nejen vily, ale i okolní zahrady.

Vila je obklopena nádhernou přírodou spadající pod Národní přírodní památku Landek. Ze zahrady jejíž součástí je divadelní amfiteátr je nádherný výhled na Ostravu a Beskydy.

V roce 2012 získal v dražbě vilu nový majitel, který jí postupně navrací její zašlé kouzlo a krásu.

Nyní se zde pořádá spousta kulturních akcí. Vilu s možností ubytování, si lze také pronajmout na pořádání svatebních obřadů, oslav, firemních večírků či vzdělávacích akcí.

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
Před 3 lety  ·  Vila Na Landeku
Recenze
Úžasné místo s nádherným výhledem na Ostravu. Byli jsme zde s dětmi na divadelním představení "Čtyřlístek a Talisman moci", kdy navíc celé odpoledne bylo pro děti přichystáno spoustu zábavy v podobě nejrůznějších her, skákacích hradů.
Manažerka a majitelka p. Veronika i v docela slunečném dni pobíhala v převleku koně až do konce celé akce. Má můj obdiv :) Bylo mi teplo i v kraťasech.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
1 z 1 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou