Turistická oblast Beskydy a Valašsko

Beskydy a Valašsko je turistická oblast, kde se mísí harmonické tóny svěžích přírodních krás s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období.

Za poznáním zdejší malebné přírody, hor a lesů se můžete vydat jako pěší turista nebo využít hustou síť cyklostezek. Příznivci zimních sportů nedají na Beskydy dopustit díky vynikajícím sněhovým podmínkám. Milovníci lyžování nebo snowboardingu mohou navštívit např. Pustevny na Radhošti, Lysou horu nebo Soláň.

Udělejte si třeba výlet do Kopřivnice a nahlédněte do proslulého muzea historických automobilů Tatra nebo se přesuňte o kousek dále do Rožnova pod Radhoštěm a vydejte se do dob dávno minulých ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Určitě nevynechejte ani sklářské muzeum v Karolince, mohutný hrad Hukvaldy či kloboučnické muzeum v Novém Jičíně.

Živá voda v Modré

Expozice živá voda v Modré láká návštěvníky na unikátní podvodní tunel , kterým můžete pozorovat sladkovodní ryby v tůních přímo pod hladinou rybníka .

Naučná stezka Hradní vrch v Hukvaldech

Naučná stezka Hradní vrch vede územím přírodní památky Hukvaldy, zahrnující historickou oboru hradu Hukvaldy v obci Hukvaldy. Seznamuje s její historií a přírodními zajímavostmi, zříceninou hradu Hukvaldy a také životem slavného hukvaldského rodáka Leoše Janáčka.

Kostel sv. Maxmiliána v Hukvaldech

Kostel sv. Maxmiliána se nachází v centru obce Hukvaldy a byl postaven v roce 1759 ke cti sv. biskupa a mučedníka Maxmiliána. Kostel je význačný především tím, že zde na varhany chodíval hrávat skladatel a zdejší rodák Leoš Janáček .

Kaple sv. Ondřeje v Hukvaldech

Kaple sv. Ondřeje byla vystavěna v roce 1602 a posvěcena ke cti sv. apoštola Ondřeje. Nachází se v areálu hradu Hukvaldy . Je přibližně 20 m dlouhá , 10 m široká .

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy je jeden z největších moravských hradů , který se vypíná na vysokém návrší nad stejnojmennou obcí. Hukvaldy bývaly sídlem rozlehlého panství, které patřilo olomouckému biskupství.

Památné buky v Hukvaldech

Památnými stromy bylo vyhlášeno sedm buků lesních (Fagus sylvatica) v Hukvaldech o obvodu kmene 335-465 cm , výšce 25-30 m a průměry korun od 18 do 25 m .

Zámek Hukvaldy

Hukvaldy jsou známé především zříceninou hradu, ale to, že se zde nachází také zámek postaven v roce 1855 je často opomíjeno. Zámek byl vybudován jako lovecký letohrádek a najdete jej v centru obce, naproti kostela sv. Maxmiliána.

Kovozoo ve Starém Městě

Kovozoo je unikátní kovová zoo, která se nachází v netradičním a zajímavém areálu zrekonstruovaného cukrovaru ve Starém Městě u Uherského Hradiště.
Kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku

Kostel sv. Jana a Pavla ve Frýdku-Místku

Místecký farní kostel sv. Jana a Pavla v letech 1763-1767 postavil místní zednický mistr Orlíček na místě 24 vyhořelých stodol z popudu děkana Frantička Čejky.

Kostel sv. Jakuba ve Frýdku-Místku

Místecký kostel zasvěcený sv. Jakubovi Většímu s nezaměnitelnou červenobílou omítkou je dominantou místeckého náměstí Svobody. Byl vystavěn roku 1644 na místě původního gotického kostela sv. Mikuláše, který v roce 1602 shořel.

Evangelický kostel v Hodslavicích

V obci Hodslavice v Moravskoslezském kraji se nachází Evangelický kostel jehož základní kámen byl položen 29. června 1813. Pro nedostatek finančních prostředků byla celá stavba dokončena až v roce 1819.

Kostel Božského Srdce Páně v Hodslavicích

Kostel Božského srdce Páně je římskokatolický kostel v Hodslavicích v Moravskoslezském kraji, který byl postaven mezi lety 1905 až 1906 v novorománském slohu.

Rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích

Rodný dům Františka Palackého je přízemní domek, který vybudoval roku 1797 Jiří Palacký (otec Františka Palackého) nacházející se v Hodslavicích v Moravskoslezském kraji. Budova je spolu s Palackého sochou stojící u objektu, prohlášena za národní kulturní památku České republiky .

Pilečkův dům v Hodslavicích

Pilečkův dům je klasicistní stavba z roku 1838 se slunečními hodinami ve štítě. Dům hostil Františka Palackého při jeho poslední návštěvě Hodslavic.

Kostel sv. Ondřeje v Hodslavicích

Hodslavský dřevěný kostelík je unikát nejen jako nejstarší památka Hodslavic, ale patří k nejstarším dřevěným kostelům v České republice .

Kostel sv. Václava ve Starém Jičíně

Římskokatolický kostel sv. Václava se nachází v severovýchodní části historického centra Starého Jičína pod vrcholkem kopce na němž se rozléhá zřícenina hradu Starý Jičín .

Lanové bludiště Helfštýn

Lanové bludiště Helfštýn nacházející se u parkoviště hradu nabízí spoustu zábavy, dobrodružství a nevšedních zážitků pro celou rodinu !

Hradní věž hradu Starý Jičín

Hradní věž je součástí zříceniny hradu Starý Jičín , byla zrekonstruována obcí a slouží jako rozhledna . Ve věži je umístěna dobová expozice zbroje a dokumentů o hradu a panství Starý Jičín a najdete zde obchůdek se suvenýry.

Zřícenina hradu Starý Jičín

Hrad Starý Jičín se nachází na protáhlém osamělém Starojickém kopci nad stejnojmennou obcí v okrese Nový Jičín.

Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů .