Turistická oblast Beskydy a Valašsko

Beskydy a Valašsko je turistická oblast, kde se mísí harmonické tóny svěžích přírodních krás s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období.

Za poznáním zdejší malebné přírody, hor a lesů se můžete vydat jako pěší turista nebo využít hustou síť cyklostezek. Příznivci zimních sportů nedají na Beskydy dopustit díky vynikajícím sněhovým podmínkám. Milovníci lyžování nebo snowboardingu mohou navštívit např. Pustevny na Radhošti, Lysou horu nebo Soláň.

Udělejte si třeba výlet do Kopřivnice a nahlédněte do proslulého muzea historických automobilů Tatra nebo se přesuňte o kousek dále do Rožnova pod Radhoštěm a vydejte se do dob dávno minulých ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Určitě nevynechejte ani sklářské muzeum v Karolince, mohutný hrad Hukvaldy či kloboučnické muzeum v Novém Jičíně.

Kostel sv. Jakuba ve Frýdku-Místku

Místecký kostel zasvěcený sv. Jakubovi Většímu s nezaměnitelnou červenobílou omítkou je dominantou místeckého náměstí Svobody. Byl vystavěn roku 1644 na místě původního gotického kostela sv. Mikuláše, který v roce 1602 shořel.

Evangelický kostel v Hodslavicích

V obci Hodslavice v Moravskoslezském kraji se nachází Evangelický kostel jehož základní kámen byl položen 29. června 1813. Pro nedostatek finančních prostředků byla celá stavba dokončena až v roce 1819.

Kostel Božského Srdce Páně v Hodslavicích

Kostel Božského srdce Páně je římskokatolický kostel v Hodslavicích v Moravskoslezském kraji, který byl postaven mezi lety 1905 až 1906 v novorománském slohu.

Rodný dům Františka Palackého v Hodslavicích

Rodný dům Františka Palackého je přízemní domek, který vybudoval roku 1797 Jiří Palacký (otec Františka Palackého) nacházející se v Hodslavicích v Moravskoslezském kraji. Budova je spolu s Palackého sochou stojící u objektu, prohlášena za národní kulturní památku České republiky .

Pilečkův dům v Hodslavicích

Pilečkův dům je klasicistní stavba z roku 1838 se slunečními hodinami ve štítě. Dům hostil Františka Palackého při jeho poslední návštěvě Hodslavic.

Kostel sv. Ondřeje v Hodslavicích

Hodslavský dřevěný kostelík je unikát nejen jako nejstarší památka Hodslavic, ale patří k nejstarším dřevěným kostelům v České republice .

Kostel sv. Václava ve Starém Jičíně

Římskokatolický kostel sv. Václava se nachází v severovýchodní části historického centra Starého Jičína pod vrcholkem kopce na němž se rozléhá zřícenina hradu Starý Jičín .

Lanové bludiště Helfštýn

Lanové bludiště Helfštýn nacházející se u parkoviště hradu nabízí spoustu zábavy, dobrodružství a nevšedních zážitků pro celou rodinu !

Hradní věž hradu Starý Jičín

Hradní věž je součástí zříceniny hradu Starý Jičín , byla zrekonstruována obcí a slouží jako rozhledna . Ve věži je umístěna dobová expozice zbroje a dokumentů o hradu a panství Starý Jičín a najdete zde obchůdek se suvenýry.

Zřícenina hradu Starý Jičín

Hrad Starý Jičín se nachází na protáhlém osamělém Starojickém kopci nad stejnojmennou obcí v okrese Nový Jičín.

Naučná stezka Beskydské nebe v Trojanovicích

Naučná stezka Beskydské nebe se nachází v malebné přírodě areálu Horečky v obci Trojanovice nedaleko Frenštátu pod Radhoštěm v Moravskoslezském kraji. Délka trasy je 3,4 km a součástí této cesta a velkým lákadlem je expozice Život v korunách stromů .

Kaple Panny Marie Lurdské v Trojanovicích

Lurdská kaple na Horečkách v Trojanovicích je postavena jako stylizovaná jeskyně zapuštěná do svahu nad hotelem Vlčina.

Ski areál Kociánka v Beskydech

Lyžařský areál Kocianka na Podolánkách v Beskydech se nachází 9 km jižně od obce Čeladná a nabízí ideální podmínky na lyžování na přírodním sněhu .

Ski areál Kempaland v Bukovci

Lyžařské středisko Kempaland leží v obci Bukovec, kde se na severní straně kopce Kempa rozprostírá hlavní sjezdovka o délce 600 m s převýšením 120 m.

Ski areál Severka v Dolní Lomné

Ski areál Severka se nachází na severních kopcích Dolní Lomné nedaleko Jablunkova a nabízí lyžování s úžasným výhledem na české i slovenské kopce . Do ski areálu je příjemný dojezd z Ostravy, Frýdku-Místku nebo také ze Slovenska.

Ski areál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji a je ukrytý v údolí horských lesů uprostřed malebných Beskyd.

Skiareál u Sachovy studánky v Horní Bečvě

Skiareál U Sachovy studánky na Horní Bečvě naleznete na trase směr Rožnov-Bumbálka-Slovensko (silnice E 442), v blízkosti Chaty Sachova studánka. Dolní stanice lanové dráhy se nachází v nadmořské výšce 640 m n.m. a horní pak ve výšce 750 m n.m .

Volnočasové outdoorové centrum Brána Beskyd ve Frýdlantu nad Ostravicí

Brána Beskyd je celoročně přístupný volnočasový areál na ulici Jana Trčky ve městě Frýdlant nad Ostravicí, který nabízí parkourové hřiště , workoutové hřiště , boulderovou stěnu , spousty prolézaček, amfiteátr nebo multifunkční budovu s kavárnou .

Kostel Nejsvětější Trojice v Ostravici

Římskokatolický farní kostel Nejsvětější Trojice nacházející se v severní části obce Ostravice byl postaven v letech 1788–1789 a posvěcen a předán do užívání na podzim roku 1790. Byl vybudován v tzv. pololidovém slohu , připomínající baroko, jako jednolodní oddělená stavba s rovným stropem.

Kostel sv. Ignáce z Loyoly v Malenovicích

Významnou kulturní památkou obce Malenovice (Borová) a širokého okolí je barokní kostel sv. Ignáce z Loyoly (zakladateli řadu jezuitů) v ysvěcen v roce 1673 , který se tyčí na kopci Borová pod Lysou horou .