Rozhledna Šance v Jakubčovicích

Dřevěná rozhledna Šance, postavená na kameno-betonových pilířích a vytvořena podle architekta Miroslava Slívy, se nachází v Moravskoslezském kraji v obci Jakubčovice, jenž spadá pod město Hradec nad Moravicí.

Rozhledna má výšku 15,5 metrů, a nahoru se dostanete po vyšlápnutí 60 schodů.

Z rozhledny je za dobrého počasí krásně vidět na hory Jeseníky i Beskydy, také město Opavu, Ostravu a Fulnek. K rozhledně se můžete dostat po naučné stezce Památce amerických letců, která prochází obcí Jakubčovice. Tam můžete také zaparkovat svoje auto, a dojít na rozhlednu pěšky (trasa asi 300 metrů). Touto naučnou stezkou se můžete dostat až na zámek Raduň. K rozhledně vede také žlutá přerušovaná turistická trasa z Hradce nad Moravicí, je to okruh, který má délku 9 kilometrů a vrátíte se na stejné místo v Hradci nad Moravicí Pod kalvárií.

Na rozhlednu také vede zelená turistická trasa z Hradce nad Moravicí ze zámku, vedoucí přes obec Kajlovec kolem Hradecké Kalvárie přes turistický přístřešek a odpočinkové místo Nad Záviliším.

Rozhledna byla zpřístupněna v roce 2005, a otevření se konalo u příležitosti 60. výročí ukončení 2. světové války a osvobození Jakubčovic 29. dubna. Její název je odvozen z nedalekých vojenských obranných šancí. Ty byly postaveny po Slezských válkách v 18. století.

Vstup na rozhlednu je na vlastní nebezpečí a je dovolen nejvýše 10 lidem najednou. Turistické razítko a propagační předměty si můžete zakoupit v informačním centru v Hradci nad Moravicí.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele