Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází ve stejnojmenné obci na jihu Moravy nedaleko města Břeclavi a Mikulova. Obec je obtékaná řekou Dyjí a parkem zámku pak protéká Dyje Zámecká. Zámek je od roku 1945 majetkem státu, dříve jej vlastnili Lichtenštejnové. První historická zmínka o této lokalitě je z roku 1222.
Novogotická přestavbu zámku, která proběhla v 19. století, učinila ze zámku romantické sídlo. Je obklopeno jedním z největších parků v Evropě s rozlohou téměř 200 hektarů.

V roce 1996 byl lednicko-valtický areál zapsán do seznamu světového dědictví UNESCO.

Zámek si můžete prohlídnout díky několika prohlídkových okruhů, celý areál si pak můžete projít sami. Jízda na kole je v celém areálu zakázána. Toto nařízení je však cyklisty hojně porušováno. Rodiny s kočárky a dětmi by měli být raději na pozoru.

V areálu zámku máte možnost vidět palmový skleník, benátskou kašnu, římský akvadukt, čínský pavilon Minaret a umělou zříceninu Janův Hrad, a také máte možnost plavit se zámeckým parkem po Zámecké Dyji k již zmiňovanému Minaretu nebo Janovu Hradu (Janohradu).
Čeká Vás romantická plavba, provázená výkladem o historii a zajímavostech Lednického Zámku. Další informace si můžete dohledat na plavby-lednice.cz.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele