Turistická oblast Lednicko - Valtický areál

Dětské hřiště (ul. Na Zvolenci) v Břeclavi

Středně velké dětské hřiště Na Zvolenci v Břeclavi vzniklo za přispění společnosti MND a.s. jako partnera projektu v rámci garantovaného programu Energie z přírody v roce 2011.

Kozí hrádek u Mikulova

Dělostřelecká věž Kozí hrádek je spolu se zámkem Mikulov a Svatým kopečkem jednou ze tří skalnatých dominant města Mikulova.

Svatý kopeček u Mikulova

Jednou z dominant města Mikulov je Svatý kopeček . Pro svoji bohatou faunu a flóru a hlavně výskyt chráněných a vzácných druhů bylo jeho území vyhlášeno roku 1992 za přírodní rezervaci.

Zámek Mikulov

V samém srdci města Mikulova se nad všemi jeho budovami tyčí na skalním útesu mikulovský zámek. Historie zámku sahá až do 13. století, kdy Přemysl Otakar II. udělil zámek v léno Lichtensteinům.

Zámek Valtice

Zámek Valtice se nachází na jižní Moravě mezi městy Břeclav a Mikulov ve stejnojenném městě Valtice. Nynější podoba zámku je v barokním stylu, dřívě byl zámek renesanční. Od roku 1996 byl zámek zapsán na seznam světového dědictví UNESCO v rámci Lednicko-valtického areálu.

Zámek Lednice

Zámek Lednice se nachází ve stejnojmenné obci na jihu Moravy nedaleko města Břeclavi a Mikulova. Obec je obtékaná řekou Dyjí a parkem zámku pak protéká Dyje Zámecká. Zámek je od roku 1945 majetkem státu, dříve jej vlastnili Lichtenštejnové. První historická zmínka o této lokalitě je z roku 1222. Novogotická přestavbu zámku, která proběhla v 19. století, učinila ze zámku romatické sídlo. Je obklopeno jedním z nějvětších parků v Evropě s rozlohou téměř 200 hektarů.