Kostel svatého Martina v Šenově u Nového Jičína

Jednolodní kostel svatého Martina se nachází v Šenově u Nového Jičína v Moravskoslezském kraji. Tento kostel spadá pod Farnost Šenov u Nového Jičína a je veden v děkanátu Nový Jičín, ostravsko-opavské diecéze.

Základem tohoto kostela je gotické jádro z konce 13. či počátku 14. století. Přesné datum není známo (nejspíš se kostel postavil při založení obce, protože v roce 1383 měl Šenov faru). Později se tento kostel upravil do pozdně barokního stylu. Stojí uprostřed hřbitova, celý je obehnán kamennou zdí a má mohutnou průčelní věž. Nynější věž byla postevena v roce 1811 a její výška je 37 metrů. V roce 1839 byly do věže kostela umístěny kostelní hodiny. Hned vedle kostela stojí kaplička zasvěcena Panně Marii. Před kostelem se nachází památník obětem 1. a 2. světové války.

V období od roku 1995 - 2007 byla na kostele opravena střecha a fasáda. Dále pak byla předána k restaurování freska v presbytáři, a byla provedena sanace zdiva. Všechny tyto opravy se mohli uskutečnit díky darům, podpoře obce Šenov u Nového Jičína, přispělo také Ministerstvo kultury a okresního úřadu, bývalí němečtí spoluobčané, Česko-německý font budoucnosti, a mnoho dalších včteně Biskupství ostravsko-opavské a Římskokatolické farnosti Šenov u Nového Jičína.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele