Mikroregion Slezská Harta

Mikroregion Slezská Harta je ideální oblast pro cykloturistiku i pěší výlety. Překrásná příroda, kopce, lesy, sopečné přírodní památky a sluncem zalité louky vytváří jedinečný zážitek pro cyklisty a turisty, kteří chtějí poznat místní krajinu. 

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech v Moravskoslezském kraji stojí na místě, kde původně stávala dřevěná kaplička.

Naučná stezka Zatopené osudy v Leskovci nad Moravicí

Naučná stezka Zatopené osudy o délce 1,4 km má 5 zastavení a během procházky nebo projížďky na kole se dozvíte o osudu lidí, co žili v údolí před jeho zatopením, o zatopených částech obcí či nezničeném mostě pod vodní hladinou v důsledku stavby vodní nádrže Slezská Harta.

Výletní lodí po Slezské Hartě

Nejen z břehů, ale také z hladiny přehrady Slezská Harta můžete pozorovat a poznávat krásy a zajímavosti jak zdejšího okolí, tak i samotné přehrady.

Sopečné Rázovské tufity

Přírodní památka Rázovské tufity se rozkládá v blízkosti obce Razová v rozsáhlém opuštěném lomu nedaleko vodní nádrže Slezská Harta o výměře 1,06 ha.

Rozhledna Velký Roudný

Cestu k rozhledně Velký Roudný je nejlépe začít ve vesnici Roudno. Zde je možnost buď dojet autobusem nebo autem. Pro auta jsou zde připravena hned dvě menší neplacená parkoviště, jedno u místního kostela sv. Michala a druhé zhruba půl kilometru od něj v blízkosti autobusové točny.

Glamp U Rozmařilého námořníka (GURON)

Nově vznikající glamp „U Rozmařilého námořníka“ GURON v krásném prostředí přehradní nádrže Slezská Harta, přivítá první hosty již v květnu 2021.