Výletní lodí po Slezské Hartě

02:30

Nejen z břehů, ale také z hladiny přehrady Slezská Harta můžete pozorovat a poznávat krásy a zajímavosti jak zdejšího okolí, tak i samotné přehrady.

V přístavišti Leskovec nad Moravicí kotví hned dvě lodě díky kterým lze plavbu na Hartě uskutečnit. Můžete zvolit buď modernu velkokapacitní elektroloď Harta nebo repliku historické lodi Santa Maria. Lístky na vyhlídkovou plavbu zakoupíte v Infocentru v Leskovci nad Moravicí cca 15 min. před vyplutím!

Pokud přijedete autem, tak před přístavištěm je placené parkoviště, kde můžete zaparkovat.

Elektroloď Harta

Velkokapacitní loď vyrobena v letech 2017-2018 v Polsku jejíž kapacita je 45 osob + posádka. Spodní paluba je plně bezbariérová a horní pak vyhlídková. Na palubu můžete s sebou vzít i jízdní kola a kočárky. Unikátní pohon na elektromotory s celkovým výkonem 2x25 kW zásobují energií lithiové baterie, které dobíjejí solárními panely, umístěné jak na střeše, tak po jeho bocích lodi a zajišťují tak plně ekologický provoz.
Délka lodi je 17,99 m a je 5,06 m široká. Domovský přístav má v Leskovci nad Moravicí, kde je samostatné molo vyhrazeno pouze pro tuto loď.

Loď Santa Maria

Loď Santa Maria je replikou staré dřevěné plachetnice a je určena spíše pro menší skupinky. Jedná se první loď, která oficiální zajišťovala vyhlídkové plavby na přehradě Slezská Harta. Její maximální kapacita je 10 osob + posádka. Nabízí především oblíbené hodinové plavby s výkladem o okolních zajímavostech, a také osudech zatopených obcí.
Tuto loď je možné si pronajmout i na soukromé projížďky, oslavy apod. Vzhledem k její velikosti není možno přepravovat vaše čtyřnohé mazlíčky, jízdní kola a kočárky. Provoz lodi byl zahájen v roce 2010 a svůj domovský přístav má v Leskovci nad Moravicí.

Po plavbě si můžete dát něco k jídlu v restauraci "U Kormidla", kterou nemůžete minout jelikož kolem ní projdete. Nachází se mezi parkovištěm a kotvištěm obou lodí.

 

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele