Sportovní areál U Cementárny v Ostravě

Sportovní areál U Cementárny (In-line park) je multifunkční sportovní městský park, který se nachází v Ostravě-Vítkovicích v Moravskoslezském kraji. V parku jsou tratě pro in-line bruslení, dětská a multifunkční hřiště, tenisové kurty, skatepark, parkourové hřiště, pumptracková dráha.

V areálu nechybí ani občerstvení v podobě Blue skate bistra, půjčovna bruslí a skříňky pro úschovu.

In-line dráhy

Uvnitř oplocené části sportovního areálu jsou k dispozici dvě in-line dráhy pro bruslaře. Jedna pro zkušené bruslaře o délce 200 mklopené zatáčky a mantinely a druhá o délce 400 m s asfaltovým povrchem. Třetí (nejdelší) in-line dráha s délkou 1,2 km vede mimo oplocenou část areálu a má také asfaltový povrch. Její venkovní část je přístupná kdykoliv. In-line dráhy mají šířku 4 m.

Dětské hřiště

Ti nejmenší si mohou hrát nejen na pískovišti, ale také na prolézačkách, houpačkách, jezdit na skluzavkách nebo skákat na trampolíně. Točit se na dětském kolotoči nebo řádit na obrovském prolézacím hradě a dalších hracích prvcích. Hřiště má umělý bezpečnostní povrch. K posezení slouží lavičky, které jsou umístěny na několika místech a disponují stíněním proti slunci.

Víceúčelové hřiště

Využitý je zde každý kousek místa, a tak uprostřed in-line dráhy pro zkušené bruslaře najdete víceúčelové hřiště určené pro nejrůznější sporty.

Parkour

Ti, co rádi dělají parkour je se mohou těšit na plochu s překážkami stavebnicového systému, stěnové a trubkové prvky (ocel, beton) o rozloze 600 m2.

Skatepark

Pro milovníky skateboardingu je v areálu skatepark s tvarovanou monolitickou železobetonovou deskou a překážkami z hlazeného betonu s celkovou plochou 1600 m2. Skatepark je osvětlený.

Tenisové kurty

Milovníkům bílého sportu jsou zde k dispozici 4 tenisové kurty s umělým povrchem Courtsol Comfort, z toho jsou 2 kurty osvětlené.

Pumptracková dráha

Především pro menší děti je zde také pumptrackový okruh pro jízdu na kole (koloběžkách), který je možný projíždět bez šlapání. Okruh je tvořený klopenými zatáčkami a vlnkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Pohybem těla nahoru a dolů a s pomocí setrvačnosti pohání děti kolo po dráze.

Blue skate bistro

Na něco dobrého se můžete zastavit do Blue skate bistra. Káva, pivko, nanuky, sendviče, zákusky, limonády co víc si přát :)

 

 

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele