Muzeum lega v Kutné Hoře

V Kutné Hoře přímo vedle Kostnice najdete Muzeum LEGA s kavárnou, dětskou hernou, velkou zahradou a hotelem. Na ploše 150 m2 se nachází více než 1000 originálních modelů lega.

V lego muzeu patří mezi rarity ojedinělé modely kutnohorských památek. Kostnice byla postavena z více než 50.000 kostiček a Chrám sv. Barbory z více než 30.000 kostiček.
Kromě těchto modelů se mohou návštěvníci těšit na další tisícovku modelů.

LEGO herna a zahrada s dětským hřištěm

V LEGO herně plné kostiček se můžete pustit do stavby vlastních modelů. Exponáty vnitřních prostor Vás pak vyvedou až na venkovní výstavní prostory a velkou zahradu, kde na děti čeká trampolína, pískoviště a samozřejmě i mnoho LEGO překvapení.
Zde si mohou děti užívat zábavu a tvořit z lega, zatímco si rodiče v příjemné kavárně dopřejí kávu se zákusky, zmrzlinu nebo sendvič.

Hotel Muzeum LEGA

Jeden den Vám nestačí? Chcete se zdržet déle ve světě Lega?Přilehlý Hotel Muzeum LEGA Kutná Hora kromě komfortního ubytování nabízí i plno zážitků pro děti i dospělé.

V lego hotelu je k dispozici 13 pokojů s vlastní koupelnou, televizí a wifi. K dispozici je kuchyňka s lednicí a mrazákem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí, kávovarem a dalším vybavením.
K ubytování si můžete také přiobjednat bohatou snídani.

Specializovaný LEGO obchod

Součástí je i nadstandardně vybavený specializovaný Lego obchod, kde naleznete aktuální LEGO® stavebnice,limitované sety LEGA, klíčenky, polybagy a mnoho dalších zajímavých věcí, které se v České republice jen stěží shánějí.
Obchod je rájem i pro sběratele minifigurek a hledače náhradních dílů (na váhu).

Okolí muzea a Kutná Hora

Dobrodružství čeká i za zdmi muzea. Centrum Kutné Hory, tamní Chrám sv. Barbory a Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Návštěvu si určitě zaslouží také Kostnice a v neposlední řadě celé centrum Kutné Hory a jeho okolí, které nabízí mnoho možností na trávení volných chvil.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele