Bobová dráha Alpine Coaster (HEIPARK) v Tošovicích

Bobová dráha Alpine Coaster v HEIPARKu v Tošovicích o délce 964 m je adrenalinový zážitek pro všechny věkové kategorie.

Návštěvníci jsou ve dvoumístných vozech po dráze vleku o délce 300 m vyvezeni na vrchol a překonají převýšení 77 m. Z nejvýše položeného bodu bobové dráhy je pak už čeká adrenalinová jízda směrem dolů na které projedou 17 zatáček, 1 krajzl (točna), 1 velký jump a 14 malých jumpů.

Vozy jsou v provedení pro 2 osoby sedící v řadě za sebou. Po obou stranách vozu jsou instalovány dvě vzájemně propojené brzdové páky, ovládané vždy jezdcem sedícím na zadním sedadle, který tak může plynule regulovat rychlost jízdy. Bezpečnost osob ve vozíku je zajištěna dvoubodovým bezpečnostním pásem vpředu, tříbodovým vzadu, kterými jsou jezdci pevně upoutáni do svých sedadel.
Na konci dráhy je instalován brzdný pás, který brzdí vůz jedoucí nepřiměřenou rychlostí. Z tohoto pásu jsou vozy automaticky posouvány rychlostí, umožňující bezproblémový výstup jezdců.

Provoz bezproblémově funguje za vlhka, sněhu i mrazu a bobová dráha je dostupná pro návštěvníky celoročně. V nočních hodinách je vlek i dráha uměle osvětlena.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele