Plzeňský prazdroj

02:00 0.5 km

Pokud jste milovníci dobrého piva, rozhodně byste měli zavítat do plzeňského pivovaru Plzeňský prazdroj.

Pivovar byl vybudován už roku 1842 a ještě téhož roku přišla na svět první várka ležáku, který později dobil svět pod názvem Pilsner Urquell. Toto pivo si rychle získalo oblibu nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. V průběhu let se nabídka Plzeňského Prazdroje rozrostla o značky jako Gambrinus, Radegast, Velkopopovický Kozel, Primus a Klasik. Svou popularitu si také získalo i nealkoholické pivo Birell a jeho ochucené varianty. A kromě piv i mezi lidmi oblíbené cidery Kingswood a perlivé nápoje Frisco. Piva a nápoje jsou v této době exportovány do více než 50 států.

Prohlídková trasa pivovaru vede od expozice surovin, přes varny, pivovarské sklepy až po stáčírnu. Celkový čas prohlídky je 80 min. a je plně bezbariérová. Obecně se návštěvníkům doporučuje vzít si teplejší oblečení, jelikož teplota sklepů je okolo 5 ºC. Součástí prohlídky je taktéž ochutnávka piva pro straší 18 let. Na konci trasy budete mít možnost nahlédnout do obchodu se suvenýry, kde si můžete koupit dárkové předměty s logy piv (ponožky, trička, krýgly, klíčenky, pohledy, sklenice, korbely a mnoho dalšího).

Kvůli vysoké poptávce po pohlídkách tohoto pivovaru je lepší si předem zarezervovat místo ve skupině na konkrétní hodinu. Více informací můžete vyhledat na oficiálních webových stránkách zde: https://www.prazdrojvisit.cz/

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele