Turistická oblast Ostravsko

Koho láká rychlé tempo, lehce rušný styl, festivaly, kultura, slavnosti a život ve víru velkoměsta, tomu se zalíbí Ostravsko, oblast kolem metropole severní Moravy.

Do turistické oblasti Ostravsko spadají mimo statutární město Ostrava také obce Čavisov, Dolní Lhota, Horní Lhota, Klimkovice, Velká Polom a Vřesina.

Na Ostravsku naleznete jedinečné kulturní a historické dědictví, nepřeberné množství aktivit pro volný čas a okolí poseté unikátními industriálními památkami, jež připomínají tradice těžby uhlí a výroby ocele.

Ski areál Vaňkův kopec v Horní Lhotě u Ostravy

Ski areál Vaňkův kopec se nachází v malebném prostředí Nízkého Jeseníku ležící v nadmořské výšce 404 metrů. Je tvořen čtyřmi sjezdovkami , z nichž dvě jsou červeně, jedna modrá a pro nejmenší je připravena žlutá sjezdovka. Dostatek sněhu je zaručen umělým zasněžováním a nechybí ani osvětlení pro večerní lyžování .

Papilonia - Motýlí dům v Ostravě

Představte si tropický prales a exotické rostliny na ploše o rozloze 200 m 2 , kde kolem vás poletují stovky exotických motýlů a můžete je tak pozorovat z bezprostřední blízkosti. Žádné bariéry mezi návštěvníky a motýly zde nejsou . To vše můžete zažít v motýlím domě Papilonia, který se nachází v centru Ostravy.

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě

Katedrála (dříve bazilika) Božského Spasitele je hlavní kostel ostravsko-opavské diecéze nacházející se v Moravské Ostravě uprostřed náměstí Msgre. Šrámka. Jedná se druhý největší kostel na Moravě , hned po velehradské bazilice.

Dětské hřiště Outlet Arena Moravia v Ostravě

Venkovní dětské hřiště v rámci obchodního centra Outlet Arena Moravia v Ostravě se nachází v blízkosti kavárny Costa přímo u autobusové zastávky.

Krytý bazén SAREZA Ostrava-Poruba

V městské části Ostrava-Poruba můžete využít středisko v němž se nachází krytý plavecký bazén o délce 50 m se skokanskou věží (výšky 1 m, 3 m, 5 m), výplavový bazén , dětský bazén , tobogán nebo pára .

Workoutové hřiště (ul. Bohuslava Martinů) v Ostravě-Porubě

Pokud si chcete zacvičit vahou vlastního těla v Ostravě-Porubě, můžete tak učinit na workoutovém hřišti, jež se nachází v krytu vzrostlých stromů mezi panelovými domy ulic Bohuslava Martinů a Pionýrů.

Dětské hřiště (ul. Evžena Rošického) v Ostravě-Porubě

Krásné dětské hřiště v Ostravě-Porubě naleznete schované za panelovými domy ulice Evžena Rošického. Hřiště je poměrně velké s řadou herních prvků s kačírkovým povrchem a spousty zeleně okolo.

FunGolf Ostrava

FunGolf Ostrava je unikátní zábavní park, který pod jednou střechou ukrývá adventure golfové hřiště, obří dětské hřiště a příjemné posezení v kavárně . Posezení naleznete také venku , kde rovněž nechybí dětské hřiště a další lákadla pro váš volný čas.

DinoPark Ostrava

Desítky statických i pohyblivých soch dinosaurů v životních velikostech na ploše o rozloze 35 ha to je největší DinoPark v České republice , který se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou.

Dětské hřiště (ul. Matěje Kopeckého) v Ostravě-Porubě II.

V Ostravě v městské části Poruba se na ulici Matěje Kopeckého nachází mezi panelovými domy dětské hřiště se spoustou zeleně okolo.

Dětské hřiště (ul. Čs. exilu) v Ostravě-Porubě

Na ulici Čs. exilu v Ostravě-Porubě se nachází dětské hřiště které pro děti nabízí velkou škálu herních prvků a ploch.

Kostel sv. Anny v Polance nad Odrou

Novogotický jednolodní kostel svaté Anny se štíhlou průčelní věží byl vystavěn v letech 1892 - 1893 a nachází se v ostravském městském obvodu Polanka nad Odrou.

Kaple Nanebevzetí Panny Marie v Ostravě-Výškovicích

Základní kámen kaple Nanebevzetí Panny Marie ve Výškovicích byl položen 6. září 1891. B yla vysvěcena 16. října 1892 a zasvěcena Nanebevzetí Panny Marii.

Kostel Nejsvětější trojice v Klimkovicích

Středověký kostel Nejsvětější Trojice byl postaven v období 1525 - 1529 a je nejstarším dochovaným historickým objektem ve městě Klimkovice v Moravskoslezském kraji.

Kaple sv. Antonína Paduánského ve Vřesině

Kaple svatého Antonína Paduánského se nachází v obci Vřesina v okrese Ostrava-město v Moravskoslezském kraji je zasvěcena svatému Antonínu.

Dětské hřiště (ul. Žilinská) v Ostravě-Porubě

V městské části Ostrava-Poruba na ulici Žilinská se nachází dětské hřiště, na kterém najdete atrakce jako jsou pískoviště, kreslící stěna, pružinové houpačky nebo lanová pyramida.

Dětské hřiště (ul. Opavská) v Ostravě-Porubě

Mezi panelovými domy podél ulice Opavské v městské části Ostrava-Poruba v Moravskoslezském kraji se nachází malé dětské hřiště se třemi herními prvky.

Dětské hřiště (ul. Lvovská) v Ostravě-Porubě

Na ulici Lvovská v městské části Ostrava-Poruba v Moravskoslezském kraji naleznete menší hřiště se čtyřmi herními prvky.

Výklenková kaple (ul. Husarova) v Ostravě-Výškovicích

Na ulici Husarova v městské části Ostrava-Vítkovice v Moravskoslezském kraji se nachází maličká výklenková kaple.

Venkovní posilovna (Výstaviště Černá louka) v Ostravě

Na výstavišti Černá louka v Ostravě se nachází malá, ale za to pohodová venkovní posilovna , jež nabízí pět cvičebních prvků s písčitým povrchem a okolo je travnatá plocha.