Previous Next

Rozhledna Slatina

Nadmořská výška: 467 m n.m.
Výška stavby: 18 m

Rozhledna se nachází pod vrškem Okrouhlík nedaleko obce Slatina a má podobu šestiboké věže. Hned vedle je také posezení s přístřeškem.

Šest mohutných nosných pilířů, které jsou usazeny na betonové podezdívce s kamenným soklem (obložený břidlicí) tvoří konstrukci dřevěné rozhledny. Ze zastřešené plošiny ve výšce 12,2 m je možno vidět Jeseníky, Beskydy, Ostravskou pánev nebo Oderské Vrchy.

Stavba byla zkolaudována v prosinci 2018 a provozovatelem i majitelem je obec Slatina. Rozhledna je přístupná celoročně a bezplatně a je také součástí celé trasy rozhleden a vyhlídkových míst v česko-polském pohraničí.

Na vyhlídkové plošině je na zábradlí umístěno "propisovací razidlo", kde pokud máte tužku si můžete na papír přenést obrázek rozhledny. Turistické nálepky, známka a razítko jsou k dispozici na Obecním úřadě ve Slatině (budova zámku) nebo v restauraci v Kulturním domě ve Slatině.

5 z 5 hvězdiček
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele
9 recenze
15 užitečné
Famózní výhledy
Před 1 měsícem
Napsat recenzi
Na vyhlídkové plošině je občas cítit, jak rozhledna ve větru pracuje a mírně se pohybuje do stran. Výhledy jsou, ale famózní do všech světových stran.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Show more
1 z 2 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou