Mikroregion Moravice

Celá oblast mikroregionu, jehož osu tvoří romantická řeka Moravice patří k vyhledávaným cílům turistiky a cyklistiky. Byl zde vyhlášen Přírodní park Moravice - největší a nejhodnotnější chráněné území na Opavsku.

Haldy vytěžené pokrývačské břidlice, opuštěné doly nebo jezírka ukrytá ve stínu stromů doplňují romantický ráz krajiny. Starobylá hornická města Budišov nad Budišovkou a Vítkov mohou být východiskem k procházkám a výletům kolem Kružberské přehrady.

Kaple v Radkově (Nové Zálužné)

V obci Radkov v místní části Nové Zálužné nacházející se na pomezí Slezska a severní a střední Moravy, přibližně 17 km od Opavy najdete malou kapličku.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň .

Workoutové hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, který nabízí mimo dětského, fotbalové a multifunkční hřiště také hřiště workoutové .

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Dětské hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , který nabízí dětem a sportovcům dětské, fotbalové a multifunkční hřiště.

Kaple svatého Josefa v Prostředním Dvoře

Ve středu obce Prostřední Dvůr se nachází jednolodní kaple sv. Josefa , která je vklíněná mezi rodinné domy. Objekt byl postaven již v roce 1888 v době působení faráře Ferdinanda Maneka.

Workoutové hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází workoutové hřiště a venkovní posilovna , jež nabízí vyžití pro ty, jenž mají rádi cvičení vlastní vahou těla.

Dětské hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází dětské hřiště , workoutové hřiště a venkovní posilovna . Zábavu zde najdou jak malé, tak i větší děti.

Vodní nádrž Větřkovice

Vodní nádrž Větřkovice se nachází na půli cesty mezi stejnojmennou obcí a obcí Březová a dostanete se k ní po komunikaci tzv. Alkoholce.

Venkovní posilovna v Jančí

V obci Jančí, která se nachází přibližně 3 km od městysu Březová v okrese Opava se nachází menší venkovní posilovna (též může sloužit jako workoutové hřiště).

Naučná stezka k Jezernímu dolu ve Starých Oldřůvkách

Dobrodružná naučná stezka k Jezernímu dolu zpracovaná formou zábavné, komiksové hry vede okolím bývalého břidlicového dolu Jezerní důl v kraji těžby břidlice u Budišova nad Budišovkou–Staré Oldřůvky.

Dětské hřiště ve Starých Oldřůvkách

V maličké obci Staré Oldřůvky v Moravskoslezském kraji narazíte na dětské hřiště, které bylo vybudováno na travnaté ploše přibližně ve středu této malebné vsi.

Kaple ve Vítkově

Kaplička na kruhovém ze strany ulice Opavské objezdu nacházející se na kraji města Vítkov v Moravskoslezském kraji je drobná sakrální památka.

Dětské hřiště v Jelenicích

V obci Jelenice v Moravskoslezském kraji je umístěno menší dětské hřiště s travnatým povrchem a dřevěným hradem.

Dětské hřiště u fotbalového hřiště ve Skřipově

V rámci areálu fotbalového hřiště ve Skřipově naleznete menší dětské hřiště, na němž jsou houpačky, pískoviště a barevný hrad se skluzavkou.

Ski areál Horní Guntramovice

Na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic v Nízkém Jeseníku se nachází ski areál , jež nabídne návštěvníkům lyžařský svah s délkou 600 m a šířkou 100 m s převýšením 130 m.

Přehrada Kružberk

Na řece Moravici u Kružberku se nachází vodárenské nádrž vybudovaná v letech 1948–1955 jako první údolní nádrž v povodí Odry.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích

Jednolodní pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích v Moravskoslezském kraji byl vystavěn v druhé polovině 17. století pravděpodobně na místě staršího menšího kostelíka nebo kaple.

Minizoo (Zoochov) v Kružberku

Lamy, velbloudi, kozy, ovce, prasata, osly nebo třeba také dikobrazi jsou zvířata žijící v mini zoologické zahradě na okraji obce Kružberk na Opavsku.

Skatepark ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete skatepark na místě bývalého hokejového stadiónu, kde si můžete zařádit na skateboardu , inline bruslích nebo koloběžkách .