Turistická oblast Střední Morava - Haná

Výlet k prameni řeky Odry ve vojenském prostoru Libavá

Udělejte si procházku nebo výlet na kole k prameni Odry ve vojenském prostoru Libavá v Oderských vrších. Na tuto túru nebo cyklovýlet se můžete vydat pouze o sobotách, nedělích nebo o svátcích protože mimo tyto dny na Libavé probíhá vojenský výcvik.

Hodinová věž v Potštátě

Čtyř patrová Hodinová věž, nazývaná také Hláska se nachází na Bočkově náměstí a je dominantou města Potštát v okrese Přerov v Olomouckém kraji.

Kostel sv. Bartoloměje v Klenovicích na Hané

Dominantu obce Klenovice na Hané nacházející se v Olomouckém kraji nedaleko Prostějova tvoří Kostel sv. Bartoloměje.

Kostel Zvěstování Panny Marie ve Šternberku

Kostel Zvěstování Panny Marie je výraznou dominantou Šternberka s 60 m vysokými věžemi a byl vybudován na místě starého románského kostelíka sv. Jiří.

Hrad Šternberk

Hrad Šternberk založený kolem poloviny 13. století uchvacuje architekturou z dob gotiky, renesance a historismu. Nachází se ve stejnojmenném městě v Olomouckém kraji.

Kostel sv. Gotharda v Bouzově

Kostel sv. Gotharda je římskokatolický kostel stojící na kopci pod hradem Bouzov, který vznikl v letech 1727–1728 přestavbou goticko-renesanční hradní kaple ze 2. čtvrtiny 16. století.

Levandulový labyrint Lela v Kyžlířově

Levandulový labyrint Lela v Kyžlířově u Potštátu je zmenšenou kopií labyrintu z francouzské katedrály v Chartres s průměrem 21 metrů a je osázen celkem 878 sazenicemi levandule lékařské.

Botanická zahrada, Zahrada smyslů a Rozárium v Olomouci

Botanická zahrada Výstaviště Flora Olomouc se zahradou smyslů, rozáriem, alpinem a krátkodobými expozicemi jarní a letní flory, jež se rozkládá na ploše Korunní pevnůstky v Bezručových sadech je jednou z největších botanických zahrad v České republice.

Kostel sv. Anny a sv. Jakuba Většího ve Staré Vodě

Barokní poutní chrám svaté Anny a svatého Jakuba Většího v dnes už neexistující obci Stará Voda , dnes součásti Města Libavá byl vystavěn v letech 1683–1688 podle projektu architekta Giovanniho Pietra Tencally. Turistům, kteří se zde mohou vydat je kostel přístupný především v letní sezóně každou sobotu.

Naučná stezka Bouzov

Máte-li chuť vyrazit na procházku do lesa, nabízí se naučná stezka Bouzov s délkou trasy přibližně 4 km , na které narazíte na 7 informačních tabulí .

Sportovní areál Bouzov

Multifunkční sportovní areál Bouzov nabízí vyžití pro volnočasové aktivity občanům a turistům. K dispozici je zde hřiště na tenis , malou kopanou , víceúčelové hřiště , dětské hřiště , venkovní posilovna , hřiště na petangue , ruské kuželky anebo venkovní šachy .

Dětské hřiště (u mateřské školky) v Bouzově

V Bouzově nedaleko hradu naleznou rodiny s dětmi poblíž mateřské školky oplocené dětské hřiště , kde budou moci nechat běhat své ratolesti bez starostí, že se někam zaběhnou.

Lom Přední skála v Olšovci

Hledáte-li romantické koupání v přírodě , zajeďte se osvěžit do lomu Přední skála (Olšovec) poblíž Hranic, který se nachází vedle cesty spojující obec Olšovec s Partutovicemi.

Naučná stezka Špraněk

Naučná stezka pro pěší turisty o délce 3,7 km tvoří okruh kolem vrcholu Špláz a seznamuje s přírodními a historickými hodnotami národní přírodní rezervace Špraněk .

Kaple sv. Anny v Libavé

Barokní kaple svaté Anny nad pramenem Královské studánky je ve Staré Vodě po dominantním kostele druhým symbolem tohoto poutního místa. Byla vybudována 1699-1703 stavitelem Petrem Techetem z Budišova.

Královská studánka ve Staré Vodě

Královská studánka s křišťálově čistou vodou, nad níž stojí barokní kaple sv. Anny postavená 1699-1703 stavitelem Petrem Techetem z Budišova se nachází ve Staré Vodě (Město Libavá).

Relax Park Bouzov

Pro ty, kdo mají rádi sport , zábavu i trochu adrenalinu se v krásném prostředí hradu Bouzov u Olomouce rozprostírá zábavní centrum Relax Park Bouzov , kde si na své přijdou opravdu všichni.

Dětské hřiště u historického areálu v Bouzově

Vedle historického areálu v Bouzově se nachází menší dětské hřiště s dřevěným hradem a lavičkami k posezení.

Vyhlídková věž Helfštýn

Dřevěná vyhlídková tzv. husitská věž je součástí stejnojmenného hradu Helfštýn a nachází na třetím hradním nádvoří. Z výšky 10 metrů se před vámi rozprostře pohled na Moravskou bránu a Oderské vrchy s vrcholem Maleníku.

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn patří k nejrozlehlejším dílům středověké architektury na území České republiky a dominuje vrcholu kopce nacházejícím se nad obcí Týn nad Bečvou. Obec i hrad jsou vzdáleny pouhé 4 km od Lipníka nad Bečvou.