Turistická oblast Jeseníky

Turistická oblast Jeseníky se rozkládá v regionu Severní Moravy a Slezska a tvoří ji Hrubý a Nízký Jeseník, Králický Sněžník a Rychlebské hory. Po Krkonoších jsou Jeseníky nejvyšším pohořím v České republice, kde nadmořská výška vrcholů většinou neklesne pod 1000 m a vynikají především svým unikátně čistým vzduchem.

Bohatá síť turistických značených cest a velké množství rekreačních a sportovních center, kde můžete strávit příjemné chvíle, odpočinout si, relaxovat a doplnit síly je v této oblasti samozřejmostí.

V turistické oblasti Jeseníky se nachází spousta nádherných míst jako je Národní přírodní rezervace Rejvíz, Karlova Studánka, léčivé prameny v Lázních Jeseník, Rešovské vodopády či krasová oblast Jeskyně Na Pomezí.

Lyžařská střediska jako jsou Červenohorské sedlo, Ovčárna na Pradědu nebo Ramzová se mohou pyšnit nejlepšími sněhovými podmínkami v České republice, na kterých se lyžuje od listopadu do poloviny května.

Poutní místo Panny Marie Pomocné (Maria Hilf)

V lesích asi tři kilometry jižním směrem od Zlatých Hor se nachází obnovený poutní areál , zasvěcený Panně Marii Pomocné – Ochránkyni nenarozených zvané jako Maria Hilf .

Kostel sv. Mikuláše v Nových Těchanovicích

Jednolodní kostel sv. Mikuláše v Nových Těchanovicích s předsazenou věží vznikl mezi lety 1764–1765 barokní přestavbou starší středověké stavby. Jeho stavitelem byl Anton Matzner.

Kaple v Radkově (Nové Zálužné)

V obci Radkov v místní části Nové Zálužné nacházející se na pomezí Slezska a severní a střední Moravy, přibližně 17 km od Opavy najdete malou kapličku.

Workoutové hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, který nabízí mimo dětského, fotbalové a multifunkční hřiště také hřiště workoutové .

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Dětské hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , který nabízí dětem a sportovcům dětské, fotbalové a multifunkční hřiště.

Kaple svatého Josefa v Prostředním Dvoře

Ve středu obce Prostřední Dvůr se nachází jednolodní kaple sv. Josefa , která je vklíněná mezi rodinné domy. Objekt byl postaven již v roce 1888 v době působení faráře Ferdinanda Maneka.

Naučná stezka Johanna Schrotha Lipová-lázně

Naučná stezka Johanna Schrotha má celkem 10 zastavení s délkou 8,5 km a její trasa vede od Muzea Johanna Schrotha v Dolní Lipové přes sedlo Na Pomezí a dále kolem lomů na Smrčníku a úbočí Kopřivného až k prameni Císaře Josefa II. v Horní Lipové .

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Vodní nádrž Větřkovice

Vodní nádrž Větřkovice se nachází na půli cesty mezi stejnojmennou obcí a obcí Březová a dostanete se k ní po komunikaci tzv. Alkoholce.

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru je ideální pro všechny, kdo rádi kombinují romantické projížďky po železnici s pěší turistikou v přírodě .

Výlet lanovkou na Šerák a dolů pěšky přes Obří skály

Nazujte pohorky a vydejte se na túru z hory Šerák (1351 m) , kde se vyvezete lanovkou a kolem Obřích skal hezky po svých zpět dolů. Na Šeráku vás čeká krásný výhled na Jeseníky i horská chata Jiřího s občerstvením a venkovním posezením.

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech v Moravskoslezském kraji stojí na místě, kde původně stávala dřevěná kaplička.

Wellness centrum Bruntál

Areál wellness centra v Bruntále je vhodným místem pro zábavu a relaxaci všech věkových skupin. Návštěvníci mají v tomto moderním zařízení možnost výběru mezi relaxačním pobytem či sportovními aktivitami .

Ski areál Kouty nad Desnou

Největší ski areál na Moravě s první šestisedačkovou lanovkou v Česku najdete v Koutech nad Desnou . Rozprostírá se v chráněné krajinné oblasti Jeseníky a na své si zde přijdou jednotlivci i rodiny s dětmi.

Ski areál Branná

Ski areál Branná se nachází v Jeseníkách v malebné obci Branná a disponuje třemi sjezdovkami , jež jsou vhodné pro začátečníky, rodiny s dětmi i pokročilé lyžaře.

NONE apartmány a wellnes v Branné

Apartmány NONE nabízí ubytování na krásném místě, ve skalách s výhledem do obce Branná obklopeném krásnou přírodou Jeseníků , a to pro jednotlivce, rodiny nebo celé skupiny.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích

Jednolodní pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích v Moravskoslezském kraji byl vystavěn v druhé polovině 17. století pravděpodobně na místě staršího menšího kostelíka nebo kaple.

Dětské a víceúčelové hřiště ve Svatoňovicích

Na okraji obce Svatoňovice nacházející se v Moravskoslezském kraji najdete sportovní areál , na němž se nachází dětské, víceúčelové a fotbalové hřiště a nechybí ani inline (běžecký) okruh .

Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Sportovně zábavní centrum Bělá pod Pradědem je určené pro všechny generace a nachází se ve stejnojmenné obci. Zábavu tady najdou nejen děti , ale také rodiče a nudit se nebudou určitě ani babičky a dědečkové .