Safari Park Dvůr Králové

Chcete zažít pravé africké safari? Navštivte jednu z nejznámějších zoologických zahrad v České republice, kterou je Safari Park ve Dvoře Králové. Z bezprostřední blízkosti můžete vidět zebry, žirafy, slony nebo hrochy a stovky dalších druhů zvířat. 

Jedinečné Africké a Lví safari je k mání na dotek ruky s největší kolekcí afrických zvířat v Evropě. Královedvorský safari park je rovněž světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Uvidíte zvířátka ve venkovních výbězích i ve vnitřních pavilonech. Po celém areálu se můžete pohybovat pohodlně i s kočárkem a část lze také za poplatek projet vlastním vozem.

Součástí safari parku je galerie obrazů Zdeňka Buriana a přírodní amfiteátr.

Pěšky, vlastní vůz, Afrika truck, Safaribus

Safari Park Dvůr Králové se dělí na tři části – klasickou pěší část zahrady, pěší safari (přístupno celoročně) a safari pro vyjížďky vozidlem. Návštěvníci si tak mohou vybrat, zda chtějí absolvovat pouze pěší část nebo zda se vydají do safari pro vyjížďky ať už vlastním vozem, Afrika truckem nebo Safaribusem.

Safari Park Dvůr Králové - Safaritruck

Dětská hřiště

Děti se zde žádném případě nebudou nikdy nudit. Pro dětské návštěvníky, kteří se už dostatečně seznámili se všemi zvířátky jsou zde dětská hřiště na každém kroku:

 • lanový hrad u Restaurantu Kibo
 • dětské hřiště u Restaurantu Lemur
 • lanový hrad u Lvího safari
 • interaktivní stanoviště se zvířecími hádankami
 • lanový park Katika Miti s Yellow Point
 • dětská zoo u Jihoafrické vesničky

a mnoho dalších aktivit.

Safari park Dvůr Králové - dětské hřiště

Ubytování v Safari Resortu

Pokud máte obavy, že celou zoologickou zahradu nestihnete projít za jeden den můžete využít možnosti stylového ubytování v Safari Park Resortu, který je součástí Safari Parku Dvůr Králové. Ubytovat se můžete v Hotelu Safari Lodge***superior nebo v Safari Kempu ve vlastních stenech, obytných vozech či karavanech nebo v bungalovech či glampingových stanech v korunách stromů.

Safari Park Dvůr Králové - Glampingový stan
Po celou dobu pobytu budete mít k dispozici vstupenku do areálu safari parku (již od jedné–dvou nocí).

Zážitkové programy Safari Parku

Pro návštěvníky, kteří chtějí ještě víc, je připravena řada zážitkových a vzdělávacích programů na které se nezapomíná. Můžete třeba nahlédnout do zoo zadními vrátky nebo se stát na den ošetřovatelem. Velmi atraktivní jsou také zážitkové programy jako jsou žirafy z očí do očí, snídaně s hrochy nebo krmení slonů. Zážitkové programy se mohou různě měnit.

4.8 z 5 hvězdiček
 • 3
 • 1
 • 0
 • 0
 • 0
Typ cestovatele
Před 7 měsíci
Recenze
V zoo jsme žirafu krmil zelenými větvičkami a když mi to žrala přímo z ruky, tak jsem ji pohladil a to jsem neměl dělat. Ošetřovatelka mi vysvětlila, že jsou žirafy princezny a když na ně někdo šahá, tak se hned urazí a odejdou pryč.
Typ cestovatele
Jednotlivci
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou
Před 7 měsíci
Recenze
Normálně nám rodiče zaplatili krmení zvířat. Házel jsem hrochům pamlsky přímo do jejich obrovské tlamy a žirafa mi skoro olízala ucha. A sloni vůbec nedupou, mají nohy jako polštářky.
Typ cestovatele
Jednotlivci
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou
Před 7 měsíci
Recenze
Navštívili jsem zoo ve Dvoře Králové s dětmi, kdy jsme ubytování měli zajištěno v glampingových stanech v korunách stromů. Bylo to fakt super, když jsme si dávali všichni společnou snídani a pod terasou nám pobíhali růžná zvířata.
Děti byli nadšené jak z ubytování, tak z celého safari. Ubytování nebylo levné, ale v ceně byla i vstupenka do celého areálu a stálo to za to.
Typ cestovatele
Rodina s dětmi
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou
Před 7 měsíci
Recenze
Jeli jsme s partnerkou kolem Dvora Králová a ač se vyhýbáme profláknutým místům, kde se hromadí davy lidí, tak jsme se zde zastavili a byli jsme mile překvapeni.
Lidí bylo sice dost, ale nějak se rozprostřeli po celém parku a my si užili prohlídku, docela dobře jsme se najedli v restauraci přímo v areálu a projeli se po safari, tak Safaritruckem.
Odjížděli jsme spokojeni.
Typ cestovatele
Páry
Zobrazit více
0 z 0 lidí považovali tuto recenzi za užitečnou