Bikepark Monínec

Bikepark Monínec se nachází přibližně 80 km od Prahy na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje nedaleko města Sedlec-Prčice. Na vrchol bikery vyveze čtyřsedačková lanovka a trasu dolů si může nakombinovat každý sám.

Formát je zde jiný než na ostatních kopcích a systém "variability stop" dává každému možnost si trať přizpůsobit po svém. Díky množství odboček si můžete vybrat trasu na kterou se cítíte, že zvládnete a při každém sjezdu si ji různě měnit.

V horní části tratě jsou zakopané klopené zatáčky přímo na sjezdovce a pár jednoduchých skoků. Všechny překážky mají plošinku v podobě dřevěných přejezdů mezi odrazem a dopadem tudíž to může vyzkoušet opravdu každý. Další tratí je lávkový freedire trail. Zde už je více větších skoků. V nejtěžších sekcích je vše přehledně označeno, aby omylem nedošlo k přecenění jezdcových schopností. Trať je pravidelně upravována profesionálním shaperem.

Monínec nabízí také jednodušší trať – Family trail, která je určena pro všechny nezávodní jezdce, a především pro děti! Je bezpečná a dlouhá celkem 3 km. Užijí si jí méně zkušení či více bezpeční jezdci a jezdkyně, ale i ti zkušenější, kteří si na ní přišlápnou.

Zatím nebyla přidána žádná recenze
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
Typ cestovatele