Střední Morava - Haná

Relax Park Bouzov

Pro ty, kdo mají rádi sport , zábavu i trochu adrenalinu se v krásném prostředí hradu Bouzov u Olomouce rozprostírá zábavní centrum Relax Park Bouzov , kde si na své přijdou opravdu všichni.

Dětské hřiště u historického areálu v Bouzově

Vedle historického areálu v Bouzově se nachází menší dětské hřiště s dřevěným hradem a lavičkami k posezení.

Vyhlídková věž Helfštýn

Dřevěná vyhlídková tzv. husitská věž je součástí stejnojmenného hradu Helfštýn a nachází na třetím hradním nádvoří. Z výšky 10 metrů se před vámi rozprostře pohled na Moravskou bránu a Oderské vrchy s vrcholem Maleníku.

Hrad Helfštýn

Hrad Helfštýn patří k nejrozlehlejším dílům středověké architektury na území České republiky a dominuje vrcholu kopce nacházejícím se nad obcí Týn nad Bečvou. Obec i hrad jsou vzdáleny pouhé 4 km od Lipníka nad Bečvou.

Javoříčské jeskyně

Javoříčské jeskyně jsou několik kilometrů dlouhý podzemní systém s mohutnými dómy, propastmi a chodbami jež zdobí mimořádně bohatá krápníková výzdoba mnoha forem a barev.

Historický areál Bouzov

Historický areál pod hradem Bouzov nabízí pro děti i dospělé místo jehož hlavní atrakcí je dřevěný Trojský kůň , který slouží také jako rozhledna a funkční historické zbraně .

Trojský kůň v Bouzově (největší dřevěný kůň na světě)

V Historickém areálu zábavy v Bouzově se nachází největší stavba dřevěného koně na světě . Vnitřní prostory Trojského koně jsou veřejně přístupné a je v nich umístěna výstava historických kreseb a slouží také jako netradiční rozhledna do které lze vystoupat po 52 schodech.

Hrad Bouzov

Romantický hrad Bouzov založený na přelomu 13. a 14. století se tyčí na kopci nad stejnojmenným městečkem v malebné krajině Mohelnicka a Litovelska.