mikroregion Moravice

Celá oblast mikroregionu, jehož osu tvoří romantická řeka Moravice patří k vyhledávaným cílům turistiky a cyklistiky. Byl zde vyhlášen Přírodní park Moravice - největší a nejhodnotnější chráněné území na Opavsku.

Haldy vytěžené pokrývačské břidlice, opuštěné doly nebo jezírka ukrytá ve stínu stromů doplňují romantický ráz krajiny. Starobylá hornická města Budišov nad Budišovkou a Vítkov mohou být východiskem k procházkám a výletům kolem Kružberské přehrady.

Dětské hřiště v Jelenicích

V obci Jelenice v Moravskoslezském kraji je umístěno menší dětské hřiště s travnatým povrchem a dřevěným hradem.

Dětské hřiště u fotbalového hřiště ve Skřipově

V rámci areálu fotbalového hřiště ve Skřipově naleznete menší dětské hřiště, na němž jsou houpačky, pískoviště a barevný hrad se skluzavkou.

Ski areál Horní Guntramovice

Na rozhraní Dolních a Horních Guntramovic v Nízkém Jeseníku se nachází ski areál , jež nabídne návštěvníkům lyžařský svah s délkou 600 m a šířkou 100 m s převýšením 130 m.

Přehrada Kružberk

Na řece Moravici u Kružberku se nachází vodárenské nádrž vybudovaná v letech 1948–1955 jako první údolní nádrž v povodí Odry.

Kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích

Jednolodní pozdně barokní kostel Nejsvětější Trojice ve Svatoňovicích v Moravskoslezském kraji byl vystavěn v druhé polovině 17. století pravděpodobně na místě staršího menšího kostelíka nebo kaple.

Minizoo (Zoochov) v Kružberku

Lamy, velbloudi, kozy, ovce, prasata, osly nebo třeba také dikobrazi jsou zvířata žijící v mini zoologické zahradě na okraji obce Kružberk na Opavsku.

Skatepark ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete skatepark na místě bývalého hokejového stadiónu, kde si můžete zařádit na skateboardu , inline bruslích nebo koloběžkách .

Sportovní areál ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, ve kterém naleznete multifunkční hřiště , venkovní posilovnu , tenisové kurty , workoutové hřiště nebo také skatepark .

Venkovní posilovna ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál sportovní areál, ve kterém naleznete poměrně velkou venkovní posilovnu , kde si můžete zacvičit na čerstvém vzduchu.

Workoutové hřiště ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete menší workoutové hřiště , kde si můžete zacvičit vlastní váhou těla.

Dětské a víceúčelové hřiště ve Svatoňovicích

Na okraji obce Svatoňovice nacházející se v Moravskoslezském kraji najdete sportovní areál , na němž se nachází dětské, víceúčelové a fotbalové hřiště a nechybí ani inline (běžecký) okruh .

DiscGolfPark Budišov nad Budišovkou

Už jste někdy hráli discgolf ? Že ne? Máte příležitost tuto méně známou sportovní disciplínu vyzkoušet. Jedno z největších a údajně nejpěknějších discgolfových hřišť v České republice se nachází v Budišově nad Budišovkou v Moravskoslezském kraji.

Poutní místo Maria Talhof v Melči

Maria Talhof – malebné údolí (původní německý název „Talhof“ znamená „údolní dvůr“) je poutní místo , které leží v hlubokém údolí Melčského potoka v blízkosti bývalého panského dvora.

Vítkovský Balaton

Přibližně 2 km od města Vítkov se na konci Kamínského potoka nachází umělá vodní nádrž Vítkovský Balaton , u které je také stejnojmenný autokemp .

Památný strom U dubu v Březové

Památný dub stojí nedaleko rybníka v obci Březová v Moravskoslezském kraji jehož předpokládané stáří je přes 200 let .

Hřbitovní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově

Hřbitovní jednolodní kostel zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie se nachází na okraji hřbitova, na místě původního dřevěného gotického kostela. Jelikož byl původní kostel malý a nízký (měl jen tři okna na šíři mužské dlaně), nechal místo něj roku 1625 Vilém Alexander Oderský vystavět tento nový kostel.

Dětské hřístě (ul. Selská) ve Vítkově

Venkovní dětské hřiště na ulici Selská ve Vítkově nabízí pro děti domeček s klouzačkou a lezeckými prvky, dvoumístnou houpačku, trojitou hrazdu, pískoviště nebo pružinové houpačky pro menší děti.

Kaplička sv. Anny ve Vítkově

Kaplička sv. Anny ve Vítkově z roku 1860 s Božími muky se nachází na ulici Budišovská.

Dětské hřiště (ul. Bezručova) v Budišově nad Budišovkou

Zcela oplocené dětské hřiště v Budišově nad Budišovkou v ulici Bezručova.

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.