mikroregion Moravice

Celá oblast mikroregionu, jehož osu tvoří romantická řeka Moravice patří k vyhledávaným cílům turistiky a cyklistiky. Byl zde vyhlášen Přírodní park Moravice - největší a nejhodnotnější chráněné území na Opavsku.

Haldy vytěžené pokrývačské břidlice, opuštěné doly nebo jezírka ukrytá ve stínu stromů doplňují romantický ráz krajiny. Starobylá hornická města Budišov nad Budišovkou a Vítkov mohou být východiskem k procházkám a výletům kolem Kružberské přehrady.

Venkovní posilovna ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál sportovní areál, ve kterém naleznete poměrně velkou venkovní posilovnu , kde si můžete zacvičit na čerstvém vzduchu.

Workoutové hřiště ve Vítkově

Na okraji města Vítkova v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , ve kterém naleznete menší workoutové hřiště , kde si můžete zacvičit vlastní váhou těla.

Poutní místo Maria Talhof v Melči

Maria Talhof – malebné údolí (původní německý název „Talhof“ znamená „údolní dvůr“) je poutní místo , které leží v hlubokém údolí Melčského potoka v blízkosti bývalého panského dvora.

Vítkovský Balaton

Přibližně 2 km od města Vítkov se na konci Kamínského potoka nachází umělá vodní nádrž Vítkovský Balaton , u které je také stejnojmenný autokemp .

Památný strom U dubu v Březové

Památný dub stojí nedaleko rybníka v obci Březová v Moravskoslezském kraji jehož předpokládané stáří je přes 200 let .

Hřbitovní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově

Hřbitovní jednolodní kostel zasvěcený Nanebevzetí Panny Marie se nachází na okraji hřbitova, na místě původního dřevěného gotického kostela. Jelikož byl původní kostel malý a nízký (měl jen tři okna na šíři mužské dlaně), nechal místo něj roku 1625 Vilém Alexander Oderský vystavět tento nový kostel.

Dětské hřístě (ul. Selská) ve Vítkově

Venkovní dětské hřiště na ulici Selská ve Vítkově nabízí pro děti domeček s klouzačkou a lezeckými prvky, dvoumístnou houpačku, trojitou hrazdu, pískoviště nebo pružinové houpačky pro menší děti.

Rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou

Ocelová rozhledna Halaška v Budišově nad Budišovkou šplhá až do výšky 29 metrů. Tato tmavě šedá kráska v typických barvách pro krajinu břidlice zaujme svým vzhledem každého návštěvníka už z dálky.

Jánské Koupele (Melčské lázně)

Jánské Koupele (německy Bad Johannisbrunn), dříve také Melčské lázně, Jánské Lázně, Jánský Pramen nebo Jánská Studánka, jsou součástí obce Staré Těchanovice severozápadně od Vítkova v okrese Opava v Moravskoslezském kraji, v rozsáhlých lesích při řece Moravici.

Rákosníčkovo hřiště ve Vítkově

Rákosníčkovo dětské hřiště ve Vítkově na ulici Těchanovická nabídne dětem skluzavku, domeček, houpačky, kolotoč, pískoviště a mini opičí dráhu a lezeckou stěnu .

Kostel sv. Petra a sv. Pavla ve Starých Těchanovicích

Jednolodní kostel svatého Petra a svatého Pavla se nachází v obci Staré Těchanovice, jenž se nachází v Moravskoslezském kraji v okrese Opava.

Dětské hřiště Větřkovice

Velké dětské a multifunkční hřiště v obci Větřkovice s běžeckou (hasičskou) dráhou a dráhou pro kola nebo kolečkové brusle a velkým množstvím herních atrakcí pro děti i dospělé.

Kostel sv. Markéty v Čermné ve Slezsku

Kostel sv. Markéty je menší barokní kostel postaven v roce 1792. V letech 2008-2010 prošel celkovou rekonstrukcí, při které byl kostel staticky zajištěn, dostal novou fasádu a střešní krytinu. Opraveny byly i věžní hodiny. Nově vymalovaný interiér kostela zdobí soubor obrazů. 14 zastavení křížové cesty a obraz Madony.

Kostel svatého Jana Křtitele ve Skřipově

Kostel svatého Jana Křtitele nacházející se v obci Skřipov v Moravskoslezském kraji měl pravděpodobně svého dřevěného předchůdce podle Mapy Moravy Jana Amose Komenského z roku 1624 .

Kostel Nejsvětější Trojice v Raduni

Jednolodní farní kostel v pozdně gotickém až renesančním slohu se začal stavět v roce 1598 na místě tehdejší kaple sv. Anny. Kostel se nachází v obci Raduň v Moravskoslezském kraji v okrese Opava.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Radkově

V obci Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází renesanční kostel Narození Panny Marie postavený roku 1589 na místě původního dřevěného kostela, který vyhořel.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Větřkovicích

Z pamětní knihy farnosti Větřkovské můžeme zjistit historii našeho kostela. V letech 1427 stál na místě nynějšího kostela dřevěný kostel, zasvěcený Blahoslavené Panně Marii. Farní kronika uvádí, že u kostela stála fara, která byla zničena během 30-leté války.

Památný strom lípa u kostela Březová u Vítkova

Památný strom lípa velkolistá stojící před kostelem svatého Mikuláše v obci Březová v Moravskoslezském kraji jejíž předpokládané stáří je přes 400 let má ve výšce 130 cm úctyhodný obvod kmene 528 cm. Koruna stromu sahá do výšky 21,5 m při šířce 17 m. Celková výška stromu je 25 m .

Kostel svatého Mikuláše v Březové u Vítkova

Původně stál v obci Březová dřevěný kostel, který byl za třicetileté války vydrancován švédskými vojsky, a po úderu blesku v roce 1691 podlehl požáru.

Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie ve Vítkově

Novogotický trojlodní farní kostel Nanebevzetí Panny Marie podle návrhu architekta Wenzela Mattusche z Vejprt je postaven ve tvaru kříže v letech 1910–1914 a v roce 1994 byl prohlášen za kulturní památku.