Beskydy a Valašsko

Beskydy a Valašsko je turistická oblast, kde se mísí harmonické tóny svěžích přírodních krás s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období.

Za poznáním zdejší malebné přírody, hor a lesů se můžete vydat jako pěší turista nebo využít hustou síť cyklostezek. Příznivci zimních sportů nedají na Beskydy dopustit díky vynikajícím sněhovým podmínkám. Milovníci lyžování nebo snowboardingu mohou navštívit např. Pustevny na Radhošti, Lysou horu nebo Soláň.

Udělejte si třeba výlet do Kopřivnice a nahlédněte do proslulého muzea historických automobilů Tatra nebo se přesuňte o kousek dále do Rožnova pod Radhoštěm a vydejte se do dob dávno minulých ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Určitě nevynechejte ani sklářské muzeum v Karolince,mohutný hrad Hukvaldy či kloboučnické muzeum v Novém Jičíně.

Kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí

Trojlodní barokní římskokatolický kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí byl postaven mezi léty 1672-1690 a nahradil starší dřevěný kostelík sv. Matouše stojící pravděpodobně v místech dnešní kapličky na Kamenci.

Dětské hřiště (ul. Bezručova) ve Frýdlantu nad Ostravicí

Oplocené dětské hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí najdete kousek za kostelem sv. Bartoloměje na ulici Bezručova.

Dětské hřiště v Čeladné

Na dětském hřišti v malebné obci Čeladná v podhůří Beskyd si děti mohou hrát na množství herních atrakcí na čerstvém horském vzduchu.

Workoutové hřiště v Čeladné

Workoutové hřiště v podhůří Beskyd v malebné obci Čeladná nabízí možnost si protáhnout tělo na čerstvém horském vzduchu.

Workoutové hřiště ve Pstruží

Workoutové hřiště v areálu DUBINA TJ Sokol v obci Pstruží nabízí sportovcům dostatek cvičebních prvků ke cvičení s vlastní váhou.

Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí

Dominantu obce Stará Ves nad Ondřejnicí tvoří zámek , který už z dálky září zdobenou fasádou a zaujme slohovou čistotou , kterou ocení nejen odborníci a milovníci umění.

Kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Kostel sv. Jana Křtitele stojící ve středu obce Stará Ves nad Ondřejnicí, byl vystavěn na místě staršího dřevěného kostela během let 1587–1589, majitelem staroveského panství Ctiborem Syrakovským z Pěrkova , písařem Markrabství moravského.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Čeladné

Kostel sv. Jana Nepomuckého dominuje obci Čeladná již od roku 1789, kdy byl kostel dostavěn a byla zde započala i duchovní správa. Výstavba probíhala od roku 1786.

Kaple Nejsvětější Panny Marie v Čeladné

Malá roubená kaple s předsazeným rizalitem, který přechází v osmibokou věžičku se nachází v parku Beskydského rehabilitačního centra v obci Čeladná.

Rozhledna Beskydského rehabilitačního centra v Čeladné

Volně přístupná vyhlídková věž u vstupu do Rehabilitačního centra v Čeladné, vznikla v roce 2007. Vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 9 metrů nad úrovni terénu, a za dobré viditelnosti nabízí výhledy nejen na blízké okolí Beskyd .

Dřevěný kostel sv. Prokopa a sv. Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem

Dřevěný roubený kostel sv. Prokopa a sv. Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem, byl postaven na přelomu 17. a 18. století v obci Hliňance u Mukačeva v okrese Svalava na Podkarpatské Rusi.

Bobová dráha Čeladná (Boboffka)

Bobová dráha "Boboffka" v bývalém lyžařském areálu Na Ploštině v Čeladné v masivu hory Malá Stolová v chráněné krajinné oblasti Beskydy o délce 824 m .

Lesní stezka Vyhlídka ve Frýdlantu nad Ostravicí

Lesní stezka Vyhlídka se nachází v městském lese nad budovou horské služby v ulici Pstružovská nedaleko vrcholu Ondřejník.

Dětské hřiště ve Pstruží

Hezké dětské hřiště v obci Pstruží v Moravskoslezském kraji je vybaveno množstvím herních prvků nejen pro děti, ale i pro dospělé. K dispozici je grilovací altánek, kde si můžete na ohni udělat něco dobrého.