Beskydy a Valašsko

Beskydy a Valašsko je turistická oblast, kde se mísí harmonické tóny svěžích přírodních krás s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období.

Za poznáním zdejší malebné přírody, hor a lesů se můžete vydat jako pěší turista nebo využít hustou síť cyklostezek. Příznivci zimních sportů nedají na Beskydy dopustit díky vynikajícím sněhovým podmínkám. Milovníci lyžování nebo snowboardingu mohou navštívit např. Pustevny na Radhošti, Lysou horu nebo Soláň.

Udělejte si třeba výlet do Kopřivnice a nahlédněte do proslulého muzea historických automobilů Tatra nebo se přesuňte o kousek dále do Rožnova pod Radhoštěm a vydejte se do dob dávno minulých ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Určitě nevynechejte ani sklářské muzeum v Karolince,mohutný hrad Hukvaldy či kloboučnické muzeum v Novém Jičíně.

Ski areál Kociánka v Beskydech

Lyžařský areál Kocianka na Podolánkách v Beskydech se nachází 9 km jižně od obce Čeladná a nabízí ideální podmínky na lyžování na přírodním sněhu .

Ski areál Kempaland v Bukovci

Lyžařské středisko Kempaland leží v obci Bukovec, kde se na severní straně kopce Kempa rozprostírá hlavní sjezdovka o délce 600 m s převýšením 120 m.

Ski areál Severka v Dolní Lomné

Ski areál Severka se nachází na severních kopcích Dolní Lomné nedaleko Jablunkova a nabízí lyžování s úžasným výhledem na české i slovenské kopce . Do ski areálu je příjemný dojezd z Ostravy, Frýdku-Místku nebo také ze Slovenska.

Ski areál Bílá v Beskydech

Ski areál Bílá se nachází ve stejnojmenné obci v okrese Frýdek-Místek v Moravskoslezském kraji a je ukrytý v údolí horských lesů uprostřed malebných Beskyd.

Skiareál u Sachovy studánky v Horní Bečvě

Skiareál U Sachovy studánky na Horní Bečvě naleznete na trase směr Rožnov-Bumbálka-Slovensko (silnice E 442), v blízkosti Chaty Sachova studánka. Dolní stanice lanové dráhy se nachází v nadmořské výšce 640 m n.m. a horní pak ve výšce 750 m n.m .

Volnočasové outdoorové centrum Brána Beskyd ve Frýdlantu nad Ostravicí

Brána Beskyd je celoročně přístupný volnočasový areál na ulici Jana Trčky ve městě Frýdlant nad Ostravicí, který nabízí parkourové hřiště , workoutové hřiště , boulderovou stěnu , spousty prolézaček, amfiteátr nebo multifunkční budovu s kavárnou .

Kostel Nejsvětější Trojice v Ostravici

Římskokatolický farní kostel Nejsvětější Trojice nacházející se v severní části obce Ostravice byl postaven v letech 1788–1789 a posvěcen a předán do užívání na podzim roku 1790. Byl vybudován v tzv. pololidovém slohu , připomínající baroko, jako jednolodní oddělená stavba s rovným stropem.

Kostel sv. Ignáce z Loyoly v Malenovicích

Významnou kulturní památkou obce Malenovice (Borová) a širokého okolí je barokní kostel sv. Ignáce z Loyoly (zakladateli řadu jezuitů) v ysvěcen v roce 1673 , který se tyčí na kopci Borová pod Lysou horou .

Přehrada Olešná

Vodní nádrž na říčce Olešná byla vybudovaná v 60. letech a slouží především k ochraně proti povodním a k rekreaci – ke koupání a vodním sportům . V okolí nádrže byla vybudována cyklostezka, aquapark a autokempink .

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici je expozice veteránů motocyklů i automobilů různých světových značek, z nichž některé jsou unikáty jedinými na světě . Otevřeno bylo roku 2015 a jeho zakladatel je Jaroslav Šerý.

Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici

Muzeum nákladních automobilů Tatra se nachází v objektu bývalé slévárny postaveném mezi lety 1910-1911.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici je sbírka osobních automobilů, jež se věnuje historii Kopřivnické vozovky a automobilky Tatra . Je jednou z částí Regionálního muzea v Kopřivnici.

Motorový železniční vůz Slovenská strela v Kopřivnici

Slovenská strela je označení rychlíkové železniční trasy, která v letech 1936 - 1939 spojovala Prahu a Bratislavu a také jméno motorového vozu M 290 , který na trase jezdil.

Srub Petra Bezruče v Ostravici

Srub Petra Bezruče v Ostravici vznikl v roce 1935 přestavbou stodoly bývalého fojtství, kterou podnítil básník Petr Bezruč, jenž zde pobýval do své smrti v roce 1958.

Dětské hřiště (Golf club) Ostravice

V Ostravici u golfového klubu se nachází menší dětské hřiště s několika herními prvky, které je stylově postaveno z přírodních dřevěných materiálů.

Husova kaple s Winklerovou zvonící v Ostravici

Funkcionalistická Husova kaple od Alfréda Farníka se nachází v Ostravici a slavnostně byla otevřená v roce 1937 prvním biskupem církve Československé husitské, Ferdinandem Stiborem .

Satinské vodopády u Malenovic

U obce Malenovice pod Lysou horou se nachází Satinské vodopády , jež jsou oblíbeným výletním místem a díky své dostupnosti patří k těm nejznámějším v Beskydech.

Kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí

Trojlodní barokní římskokatolický kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí byl postaven mezi léty 1672-1690 a nahradil starší dřevěný kostelík sv. Matouše stojící pravděpodobně v místech dnešní kapličky na Kamenci.

Dětské hřiště (ul. Bezručova) ve Frýdlantu nad Ostravicí

Oplocené dětské hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí najdete kousek za kostelem sv. Bartoloměje na ulici Bezručova.

Dětské hřiště v Čeladné

Na dětském hřišti v malebné obci Čeladná v podhůří Beskyd si děti mohou hrát na množství herních atrakcí na čerstvém horském vzduchu.