Beskydy a Valašsko

Beskydy a Valašsko je turistická oblast, kde se mísí harmonické tóny svěžích přírodních krás s pestrou škálou rekreačních aktivit pro každé roční období.

Za poznáním zdejší malebné přírody, hor a lesů se můžete vydat jako pěší turista nebo využít hustou síť cyklostezek. Příznivci zimních sportů nedají na Beskydy dopustit díky vynikajícím sněhovým podmínkám. Milovníci lyžování nebo snowboardingu mohou navštívit např. Pustevny na Radhošti, Lysou horu nebo Soláň.

Udělejte si třeba výlet do Kopřivnice a nahlédněte do proslulého muzea historických automobilů Tatra nebo se přesuňte o kousek dále do Rožnova pod Radhoštěm a vydejte se do dob dávno minulých ve valašském skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Určitě nevynechejte ani sklářské muzeum v Karolince,mohutný hrad Hukvaldy či kloboučnické muzeum v Novém Jičíně.

Kostel Nejsvětější Trojice v Ostravici

Římskokatolický farní kostel Nejsvětější Trojice nacházející se v severní části obce Ostravice byl postaven v letech 1788–1789 a posvěcen a předán do užívání na podzim roku 1790. Byl vybudován v tzv. pololidovém slohu , připomínající baroko, jako jednolodní oddělená stavba s rovným stropem.

Kostel sv. Ignáce z Loyoly v Malenovicích

Významnou kulturní památkou obce Malenovice (Borová) a širokého okolí je barokní kostel sv. Ignáce z Loyoly (zakladateli řadu jezuitů) v ysvěcen v roce 1673 , který se tyčí na kopci Borová pod Lysou horou .

Přehrada Olešná

Vodní nádrž na říčce Olešná byla vybudovaná v 60. letech a slouží především k ochraně proti povodním a k rekreaci – ke koupání a vodním sportům . V okolí nádrže byla vybudována cyklostezka, aquapark a autokempink .

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici

AutoMoto muzeum Oldtimer v Kopřivnici je expozice veteránů motocyklů i automobilů různých světových značek, z nichž některé jsou unikáty jedinými na světě . Otevřeno bylo roku 2015 a jeho zakladatel je Jaroslav Šerý.

Muzeum nákladních automobilů Tatra v Kopřivnici

Muzeum nákladních automobilů Tatra se nachází v objektu bývalé slévárny postaveném mezi lety 1910-1911.

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici

Technické muzeum Tatra v Kopřivnici je sbírka osobních automobilů, jež se věnuje historii Kopřivnické vozovky a automobilky Tatra . Je jednou z částí Regionálního muzea v Kopřivnici.

Motorový železniční vůz Slovenská strela v Kopřivnici

Slovenská strela je označení rychlíkové železniční trasy, která v letech 1936 - 1939 spojovala Prahu a Bratislavu a také jméno motorového vozu M 290 , který na trase jezdil.

Srub Petra Bezruče v Ostravici

Srub Petra Bezruče v Ostravici vznikl v roce 1935 přestavbou stodoly bývalého fojtství, kterou podnítil básník Petr Bezruč, jenž zde pobýval do své smrti v roce 1958.

Dětské hřiště (Golf club) Ostravice

V Ostravici u golfového klubu se nachází menší dětské hřiště s několika herními prvky, které je stylově postaveno z přírodních dřevěných materiálů.

Husova kaple s Winklerovou zvonící v Ostravici

Funkcionalistická Husova kaple od Alfréda Farníka se nachází v Ostravici a slavnostně byla otevřená v roce 1937 prvním biskupem církve Československé husitské, Ferdinandem Stiborem .

Satinské vodopády u Malenovic

U obce Malenovice pod Lysou horou se nachází Satinské vodopády , jež jsou oblíbeným výletním místem a díky své dostupnosti patří k těm nejznámějším v Beskydech.

Kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí

Trojlodní barokní římskokatolický kostel sv. Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí byl postaven mezi léty 1672-1690 a nahradil starší dřevěný kostelík sv. Matouše stojící pravděpodobně v místech dnešní kapličky na Kamenci.

Dětské hřiště (ul. Bezručova) ve Frýdlantu nad Ostravicí

Oplocené dětské hřiště ve Frýdlantu nad Ostravicí najdete kousek za kostelem sv. Bartoloměje na ulici Bezručova.

Dětské hřiště v Čeladné

Na dětském hřišti v malebné obci Čeladná v podhůří Beskyd si děti mohou hrát na množství herních atrakcí na čerstvém horském vzduchu.

Workoutové hřiště v Čeladné

Workoutové hřiště v podhůří Beskyd v malebné obci Čeladná nabízí možnost si protáhnout tělo na čerstvém horském vzduchu.

Workoutové hřiště ve Pstruží

Workoutové hřiště v areálu DUBINA TJ Sokol v obci Pstruží nabízí sportovcům dostatek cvičebních prvků ke cvičení s vlastní váhou.

Zámek Stará Ves nad Ondřejnicí

Dominantu obce Stará Ves nad Ondřejnicí tvoří zámek , který už z dálky září zdobenou fasádou a zaujme slohovou čistotou , kterou ocení nejen odborníci a milovníci umění.

Kostel Narození sv. Jana Křtitele ve Staré Vsi nad Ondřejnicí

Kostel sv. Jana Křtitele stojící ve středu obce Stará Ves nad Ondřejnicí, byl vystavěn na místě staršího dřevěného kostela během let 1587–1589, majitelem staroveského panství Ctiborem Syrakovským z Pěrkova , písařem Markrabství moravského.

Kostel sv. Jana Nepomuckého v Čeladné

Kostel sv. Jana Nepomuckého dominuje obci Čeladná již od roku 1789, kdy byl kostel dostavěn a byla zde započala i duchovní správa. Výstavba probíhala od roku 1786.

Kaple Nejsvětější Panny Marie v Čeladné

Malá roubená kaple s předsazeným rizalitem, který přechází v osmibokou věžičku se nachází v parku Beskydského rehabilitačního centra v obci Čeladná.