Hrady

Slezskoostravský hrad v Ostravě

Slezskoostravský hrad stojí v ostravském městském obvodu Slezská Ostrava a je chráněn jako kulturní památka České republiky.

Hrad Kost v Českém ráji

Hrad Kost pochází z první poloviny 14. století a je jedním z nejzachovalejších vrcholně gotických hradů v Čechách.  Nachází se nedaleko Sobotky v chráněné krajinné oblasti Český ráj.

Hrad Svojanov

Hrad Svojanov nedaleko Poličky, stojící na vysokém ostrohu nad údolím Křetínského potoka založil okolo roku 1265 král Přemysl Otakar II. a nachází se na území stejnojmenného městyse v Pardubickém kraji.

Bílá věž v Hradci nad Moravicí

Nejvyšší stavbou zámeckého areálu v Hradci nad Moravicí je masivní 44 metrová hranolová Bílá věž, kterou nechal postavit kníže Karel Maria Lichnovský v roce 1887.

Hrad Loket

Středověký (goticko-románský) královský hrad Loket byl založen v první polovině 13. století na místě kde se nacházelo staré slovanské hradiště zvané starý Loket.

Hrad Štramberk

Hrad Štramberk se nachází ve stejnojmenném městě Štramberk v okrese Nový Jičín v Moravskoslezském kraji nedaleko města Kopřivnice. Hrad byl založen pravděpodobně ve 13. století. Hrad vlastnilo několik majitelů.