mikroregion Moravice mikroregion Slezská Harta mikroregion Pod Zemskou branou mikroregion Bruntálsko mikroregion Jesenicko mikroregion Plumlovsko mikroregion Plumlovsko

Kaple v Radkově (Nové Zálužné)

V obci Radkov v místní části Nové Zálužné nacházející se na pomezí Slezska a severní a střední Moravy, přibližně 17 km od Opavy najdete malou kapličku.

Raduňský mokřad

Raduňský mokřad je soustava tůní, která vznikla na nevyužívané ploše za Raduní poblíž rybníků a stala se domovem obojživelníků i ptactva. Návštěvu tohoto místa tak můžete spojit s výletem na zámek Raduň .

Workoutové hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál, který nabízí mimo dětského, fotbalové a multifunkční hřiště také hřiště workoutové .

Vyhlídková věž Vikštejn

Věž hradu Vikštejn patří mezi několik historických objektů na stezce "Silesianka" a naleznete ji v areálu zříceniny hradu Vikštejn v Moravskoslezském kraji.

Dětské hřiště v Radkově

Na okraji obce Radkov v Moravskoslezském kraji se nachází sportovní areál , který nabízí dětem a sportovcům dětské, fotbalové a multifunkční hřiště.

Kaple svatého Josefa v Prostředním Dvoře

Ve středu obce Prostřední Dvůr se nachází jednolodní kaple sv. Josefa , která je vklíněná mezi rodinné domy. Objekt byl postaven již v roce 1888 v době působení faráře Ferdinanda Maneka.

Workoutové hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází workoutové hřiště a venkovní posilovna , jež nabízí vyžití pro ty, jenž mají rádi cvičení vlastní vahou těla.

Dětské hřiště (ul. Gudrichova) v Raduni

Nedaleko zámku Raduň na ulici Gudrichova se nachází dětské hřiště , workoutové hřiště a venkovní posilovna . Zábavu zde najdou jak malé, tak i větší děti.

Naučná stezka Pasák v Branné

Naučná stezka Pasák byla zřízena v krajinářsky působivém okolí Branná v roce 1980 a původně měla 6 zastavení s délkou 9,5 km.

Vodní nádrž Větřkovice

Vodní nádrž Větřkovice se nachází na půli cesty mezi stejnojmennou obcí a obcí Březová a dostanete se k ní po komunikaci tzv. Alkoholce.

Venkovní posilovna v Jančí

V obci Jančí, která se nachází přibližně 3 km od městysu Březová v okrese Opava se nachází menší venkovní posilovna (též může sloužit jako workoutové hřiště).

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru

Výlet vlakem z Branné do Horní Lipové a pěšky k lesnímu baru je ideální pro všechny, kdo rádi kombinují romantické projížďky po železnici s pěší turistikou v přírodě .

Výlet lanovkou na Šerák a dolů pěšky přes Obří skály

Nazujte pohorky a vydejte se na túru z hory Šerák (1351 m) , kde se vyvezete lanovkou a kolem Obřích skal hezky po svých zpět dolů. Na Šeráku vás čeká krásný výhled na Jeseníky i horská chata Jiřího s občerstvením a venkovním posezením.

Naučná stezka k Jezernímu dolu ve Starých Oldřůvkách

Dobrodružná naučná stezka k Jezernímu dolu zpracovaná formou zábavné, komiksové hry vede okolím bývalého břidlicového dolu Jezerní důl v kraji těžby břidlice u Budišova nad Budišovkou–Staré Oldřůvky.

Dětské hřiště ve Starých Oldřůvkách

V maličké obci Staré Oldřůvky v Moravskoslezském kraji narazíte na dětské hřiště, které bylo vybudováno na travnaté ploše přibližně ve středu této malebné vsi.

Kaple ve Vítkově

Kaplička na kruhovém ze strany ulice Opavské objezdu nacházející se na kraji města Vítkov v Moravskoslezském kraji je drobná sakrální památka.

Dětské hřiště v Jelenicích

V obci Jelenice v Moravskoslezském kraji je umístěno menší dětské hřiště s travnatým povrchem a dřevěným hradem.

Dětské hřiště u fotbalového hřiště ve Skřipově

V rámci areálu fotbalového hřiště ve Skřipově naleznete menší dětské hřiště, na němž jsou houpačky, pískoviště a barevný hrad se skluzavkou.

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech

Kostel sv. Václava ve Starých Heřminovech v Moravskoslezském kraji stojí na místě, kde původně stávala dřevěná kaplička.

Dětské hřiště ve Vícově

V malebné obci Vícov nacházející se v okrese Prostějov v Olomouckém kraji naleznete krásné dětské hřiště s travnatým povrchem obehnané zelení.