mikroregion Jesenicko

Zajímavým koutem Olomouckého kraje je mikroregion Jesenicko, jež je obklopený masivem Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Podívejte se, jaké turistické krásy nabízí a navštivte některé z jeho měst a obcí: Bělou pod Pradědem, Českou Ves, Jeseník, Lipovou-lázně nebo Ostružnou.

Sportovně zábavní centrum Bělá v pohybu

Sportovně zábavní centrum Bělá pod Pradědem je určené pro všechny generace a nachází se ve stejnojmenné obci. Zábavu tady najdou nejen děti , ale také rodiče a nudit se nebudou určitě ani babičky a dědečkové .

Obří skály v Jeseníkách

Nápadná skaliska Obří skály jsou rozsáhlým skalním útvarem, jež leží přibližně 7 km jihozápadně od města Jeseník a jsou vedlejším vrcholem Šeráku (1351 m n.m.), tyčící se nad Vražedným potokem a leží na okraji NPR Šerák – Keprník.

Pramen Císaře Josefa II. v Horní Lipové

Pramen upomíná na návštěvu císaře Josefa II. v Horní Lipové, který tuto obec navštívil 1. září 1779 při své inspekční cestě pohraničních oblastí tehdejšího rakouského Slezska.

Kaple sv. Rocha v Ostružné (Ramzové)

Neogotická kaple sv. Rocha byla postavena v letech 1896-1897 na místě starší dřevěné kaple a je významnou památkou malé osady Ramzová, která je dnes částí obce Ostružná.

Pěší výlet z Ramzové přes Černavu až na Šerák

Z centrálního parkoviště v Ramzové se vypravíme po červené turistické značce ke spodní stanici lanové dráhy na Šerák . Kdo nechce absolvovat celou trasu pěšky, může si ji dle potřeby rozdělit a část se vyvézt nahoru nebo naopak svézt dolů lanovkou.